Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Китаї знайшли найдавніше свідчення куріння марихуани в історії людства

Вчені вважають, що канабіс вживали під час ритуальних дій.

Люди курили марихуану 2500 років тому під час поховання своїх померлих. До таких висновків прийшли археологи після нових знахідок у західному Китаї.

Вчені виявили кам'яні жаровні зі слідами каннабінолу у восьми могилах на кладовищі Джирзанкаль в горах Паміру. Каннабінол утворюється після взаємодії тетрагідроканабінолу із повітрям, а ця речовина, у свою чергу, є найбільш потужною психоактивною речовиною у марихуані, пише Business Insider.

Автори опублікували свої висновки в журналі Scientific Advances. Вони припускають, що люди у цьому регіоні Китаю, ймовірно, курили марихуану під час церемоній поховання, можливо, як спосіб спілкування з мертвими.

"Це найбільш ранні свідчення того, що люди були під кайфом від марихуани", – розповів Марк Мерлін, ботанік з Університету Гаваї.

Попередні свідчення стародавнього куріння каннабісу базуються в основному на історичних анекдотах, а не на археологічних даних. Грецький історик Геродот писав про ритуальне і рекреаційне використання марихуани серед скіфів приблизно в той самий час, коли ці жаровні були поховані в далекому Китаї.

Вчені також знайшли насіння конопель в іншій 2500-річній китайській могилі в 2006 році, але не було доказів їхнього куріння.

Раніше довгострокове дослідження, проведене Гарвардським університетом, показало, що у чоловіків, які колись у своєму житті курили марихуану, концентрація сперматозоїдів виявилась вищою, ніж у тих, хто жодного разу не вживав "травичку".

канабіс, конопля, легкі наркотики, легалізація марихуани, марихуана, інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції