Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Китаї знайшли найдавніший витвір мистецтва: крихітну пташку віком 13 тисяч років

У Китаї знайшли найдавніший витвір мистецтва: крихітну пташку віком 13 тисяч років

Статуетка змінює уявлення про те, коли в Східній Азії почали виробляти фігурки тварин.

Археологи у кількох сотнях кілометрів від сучасного Пекіна знайшли крихітну різьблену фігурку птаха. Це найстаріший витвір мистецтва, колись знайдений в Китаї. Йому не менше 13 тисяч років.

Відомості про знахідку опубліковані в науковому журналі PLOS One, передає Scienсe Alert.

Найдавніший у Китаї витвір мистецтва_1

Статуетка висотою у лише 12 міліметрів змінює уявлення про те, коли в Східній Азії почали виробляти фігурки тварин, і відсуває ці рамки на понад 8,5 тисячі років назад: від неоліту, коли люди почали осідати і обробляти землю, аж до часів палеоліту, коли панували мисливці-збирачі.

Учені вважають, що фігурка пташки на п'єдесталі зроблена з кістки кінцівки ссавця, а її колір вказує на те, що для її виготовлення використовувався "контрольований процес нагрівання".

"Стиль цього мініатюрного виробу оригінальний і дивовижно відрізняється від всіх інших відомих палеолітичних фігурок птахів", - кажуть дослідники.

Нагадаємо, учені відшукали найдавніший зразок тваринного парування в історії. Двох мух, які піддалися “основному інстинкту”, вдалося знайти у бурштині. Учені припускають, що комахи сіли на смолу, щоб вдатися до інтиму, однак випадково застрягли.

Залиште свій коментар

Вибір редакції