У Києві відбувся круглий стіл "Наука, бізнес, інновації. Хто головний?", Організований Домом інновацій Новини компаній

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber

6 листопада в приміщенні "HUB 4.0" пройшов круглий стіл "Наука, бізнес, інновації. Хто головний?", організований Громадською спілкою "Форум українського партнерства" в рамках проекту "Дім інновацій".

В обговоренні взяли участь бізнесмен і меценат, ініціатор проекту "Дім інновацій" Ігор Янковський; вчений, провідний науковий співробітник відділу біологічних систем Інституту фізики НАНУ Семен Єсілевський; соціолог, керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович; засновник і керуючий партнер "AVentures Capital", голова наглядової ради UVCA Андрій Колодюк; а також інші експерти в області науки, бізнесу та інновацій. Модератором виступила редактор "Будинки інновацій" Вікторія Власенко.

Як стверджує провідний науковий співробітник НАНУ Семен Єсілевський, інновації не завжди пов'язані з науковою діяльністю. "Тобто інновації не обов'язково базуються на наукових досягненнях, це може бути прорив в будь-якій сфері діяльності. Однак без спільної роботи - фундаментальної науки, прикладної науки та інженерії неможливо зрозуміти - чи буде стартап втілений в життя, чи задовольнить він запити бізнесу. Тому тут потрібен діалог всіх залучених сторін ".

Головний вчений компанії "Yunasko" Юрій Малєтін, поділився досвідом злетів і падіння великих проектів, в тому числі і на прикладі власної компанії. "Всі, хто працює в області hi-tech, повинні, як боксери, тримати удар. Наша компанія займається суперконденсаторами, і за багато років пережила різні кризи, але вистояла, і зараз успішно продовжує свою роботу і нові розробки ".

Бізнесмен Ігор Янковський вважає, що багатьом вченим і інноваторам для успішної реалізації своїх планів потрібно місце, де вони зможуть розповісти про свої проекти. "Моя головна ідея полягає в тому, що всім представникам - науки, бізнесу, інновацій, держави - потрібно більше спілкуватися. Для цього нам не потрібні посередники, на зразок різних хабів і майданчиків, а повинна бути єдина комунікаційна платформа, де всі представники зможуть разом домовитися про співпрацю. На сьогоднішній день, на жаль, багато хто навіть не знають про те, як почати діалог, кому представити свої ідеї та стартапи ", - зазначив бізнесмен і ініціатор створення "Дому інновацій" Ігор Янковський.

Засновник і керуючий партнер "AVentures Capital", голова наглядової ради UVCA Андрій Колодюк вважає, що будь-яка інноваційна розробка повинна довести свою значимість для бізнесу: "Коли ми говоримо про науку, то потрібно створювати хакатони, які також потрібно "обкатати" на людях, на сервісі , для того, щоб показати наскільки ваша інноваційна розробка впливає на успішність або конкурентоспроможність вашого продукту".

В процесі обговорення учасники круглого столу і гості в форматі "вільного мікрофону" обмінялися думками не лише про проблему діалогу між наукою, бізнесом та інноваціями, але й торкнулися якості освіти і рівня підготовки наукових кадрів.

Олександр Бєлік

Наступна публікація