У Києві відкрили гробницю Ярослава Мудрого, щоб вивчити його ДНК

Вчені сподіваються відтворити зовнішність великого князя, а також з'ясувати, ким були люди, поховані разом з ним.

Розкриття саркофага Ярослава Мудрого
УНІАН
Директор Національного заповідника ”Софія Київська” Неля Куковальська та наукові співробітники під час процедури розкриття саркофага Ярослава Мудрого
У четвер, 10 вересня, у Софійському соборі в Києві відбулося розкриття саркофага Ярослава Мудрого для проведення антропологічного дослідження.

Вчені збираються провести аналіз ДНК князя, а також низку антропометричних досліджень, які дадуть можливість визначити стать та вік людей, скелети яких також зберігаються у гробниці. Науковці прагнуть з'ясувати їх сімейні зв'язки.

А використовуючи сучасні методи комп'ютерної графіки, дослідники сподіваються відтворити зовнішність князя.

За словами завідувачки відділом науково-історичних досліджень, професора Надії Никитенко, розтин здійснюватиметься за програмою антрополого-медичного дослідження кісткових залишків Ярослава Мудрого.

Після розтину планується здійснити гістологічний аналіз, а також провести дослідження патологічних відхилень у будові кісток чоловічого скелета, мета якого - перевірка літописних свідоцтв про хвороби і травми князя.

Участь у дослідженні візьмуть наукові установи України, Швеції, Великобританії і США. Програма розрахована приблизно на рік, на неї виділено 60 тисяч гривень.

Ярослав Мудрий правив у Києві в першій половині XI століття. Реконструкцією зовнішності великого князя займався антрополог і скульптор Михайло Герасимов. Його антропологічні дослідження показали: у зовнішності Ярослава Мудрого, за наявності деяких скандинавських елементів, все ж таки переважали риси, властиві слов'янам Наддніпрянщини.

Він був людиною досить високого зросту (близько 175 см), на обличчі різко виступав ніс з горбинкою, а також тонко обкреслені, відносно неширокі скули. Ці риси і лягли в основу "документального" скульптурного портрета князя Ярослава, створеного на підставі методу антропологічної реконструкції.

Читайте також:

Замість музею історії Києва відкрили платний паркінг

РПЦ за кордоном визнала генерала Власова борцем проти більшовизму

Опубліковані раритетні фото часів колонізації Африки

30 тисяч людей відсвяткували ранок найдовшого дня року в Стоунхенджі

ВідеоУ Києві вивчать останки Ярослава Мудрого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: