У колайдері відбулися перші зіткнення пучків протонів

Зіткнення пучків протонів вдалося провести лише з третьої спроби - перші дві закінчилися у вівторок невдачею.

Фізики Європейської організації ядерних досліджень (CERN) вперше успішно здійснили зіткнення пучків часток у Великому адронному колайдері на рекордній енергії 7 тераелектронвольт, що в три рази перевищує колишній рекорд.

Співробітники CERN в головній контрольній кімнаті оплесками зустріли це досягнення.

З цього моменту фактично розпочинається "нормальна" робота колайдера, який почне дворічний сеанс "набору статистики" на сумарній енергії 7 тераелектронвольт (половина його проектної потужності).

"Це дуже відважний вчинок - зважитися на запуск такої складної машини у фіксований термін, у присутності преси і в прямому ефірі, транслюючи нашу роботу на весь світ. Невдалі спроби - це нормально для такого складного приладу, ми й не мріяли про те, щоб перша ж спроба була успішною", - пояснив за кілька хвилин до успішного запуску директор CERN Рольф Хойер, що спостерігав за пуском по прямому відеозв'язку з Токіо.

Відзначимо, що перша спроба провести зіткнення у Великому адронному колайдері завершилася невдачею. Старт найбільшого в світі наукового експерименту із зіткнення протонів був відкладений на деяких час у зв'язку з несправностями, які виникли в результаті спрацьовування вбудованого захисту.

Як відомо, вчені хочуть знайти загадкову частку - "бозон Хіггса", або, як її ще називають, "божественну частинку", оскільки її виявлення становить велику важливість для вивчення фізики.

Згенерувавши потоки часток потужністю по 3,5 ТеВ кожен, вчені нарешті опиняться на порозі запуску нової програми фізичних досліджень.

Читайте також:

Великий колайдер знову запускають: він почне зіштовхувати потоки частинок

Великий адронний колайдер встановив новий рекорд

Адронний колайдер зупинять на рік, щоб потім відтворити Великий вибух

ВідеоУ колайдері відбулися перші зіткнення пучків протонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: