У колайдері побачили дивну античастинку

Учені, що працюють на Великому адронному колайдері, заявили, що їм вдалося отримати незвичайну частку.

Дослідники, що працюють на одному з детекторів Великого адронного колайдера, вперше з початку роботи прискорювача отримали частку, що містить "красивий кварк" та "дивний" антикварк.

Як говориться в повідомленні на сайті детектора LHCb, на якому була "спіймана" частинка, вченим вдалося реконструювати подію, за всіма характеристиками що збігаються з розпадом частинки, що складається з кварка b (від "beauty" - "гарний" або "чарівний") і антикварка s (від "strange" - "дивний").

"Вона виникла разом з багатьма іншими частками в результаті зіткнення двох протонів, розігнаних до енергії 3,5 тераелектронвольт. Мезон Bs, пролетівши 1,5 міліметра, розпався на три інші частинки, одна з яких, мезон Ds, пролетівши 6,5 міліметра розпалася на три довгоживучих частинки - мезони K +, K-та пі-мезон. Траєкторії цих трьох частинок були зафіксовані детектором LHCb. Отримані дані дозволили з високою точністю відновити, яка саме частка стала їхнім родоначальником ", - пишуть дослідники.

Детектор LHCb, один з чотирьох детекторів Великого адронного колайдера, призначений для пошуку відповіді на питання, чому Всесвіт складається зі звичайної матерії, а не з антиматерії і матерії порівну. Для цього учасники експерименту будуть вивчати частинки, що містять b-кварки - B-мезони.

Ці частинки мають унікальну здатність "перемикатися" між станом частинки і античастинки.

Раніше в експерименті LHCb вдалося зафіксувати народження мезона B +, що складається з b-антикварка і u-кварка ("верхнього" кварка).

Читайте також:

Великий адронний колайдер знову поламався

На Великому адронному колайдері отримали красиву частку

Кабмін хоче долучитися до проекту Великого адронного колайдера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: