У космосі сталося лобове зіткнення астероїдів

Загадковий об'єкт, котрий спочатку прийняли за комету, виявився скупченням решток двох астероїдів, котрі зіткнулися лоб у лоб.

Орбітальний телескоп "Хаббл" сфотографував загадковий об'єкт P/2010. Знімок довів, що даний об'єкт є результатом зіткнення двох астероїдів.

Вперше P/2010 був виявлений у січні 2010 року в рамках наукової програми LINEAR. Вже тоді астрофізики відзначили незвичайність об'єкта - зовні він нагадував комету, однак його місце розташування (всередині головного поясу астероїдів) разом з незвичайною траєкторією змусили дослідників припустити, що перед ними тіло зовсім іншої природи.

На нових знімках "Хаббла" добре видно, що в основі хвоста є хаотична структура, нехарактерна для комет. Крім цього ядро P/2010 лежить поза пилового гало, що також не властиво для цього класу об'єктів. Таким чином, дослідники отримали підтвердження своєї основної гіпотези - P/2010 з'явився в результаті зіткнення двох астероїдів відносно недавно.

Більш того, нові дані показують, що зіткнення було, швидше за все, лобовим. Швидкість зближення двох тіл становила приблизно 17 тисяч кілометрів на годину. Учені підкреслюють, що зіткнення об'єктів у поясі астероїдів є досить частою подією, однак дослідникам вперше вдалося зареєструвати його сліди явно.

Телескоп "Хаббл" був запущений на орбіту в квітні 1990 року. За цей час апаратом було зроблено велику кількість відкриттів як в Сонячній системі, так і далеко за її межами.

Читайте також:

Китайці звинуватили Apple у крадіжці дизайну iPad

Google випустить планшетний комп'ютер услід за Apple

Вчені знайшли молекулу, яка бореться одразу з кількома типами вірусів

Сайт "Вконтакті" запустив власну "аську"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: