У космосі знайшли дві планети, що обертаються задом наперед

Учені виявили дві планети, які обертаються у напрямі, протилежному обертанні зірки. А щільність однієї з них дорівнює щільності пінопласту.

Планета HAT-P-7b
Планета HAT-P-7b. Фото newscientist.com
Одразу дві групи дослідників заявили, що їм удалося виявити другу планету, яка обертається довкола власної зірки по зворотній орбіті.

Це означає, що небесне тіло рухається в напрямі, протилежному до напряму обертання зірки.

В рамках обох досліджень учені спостерігали планету HAT-P-7b, яка обертається довкола зірки, розташованої на відстані близько 1000 світлових років від Землі. Цей об'єкт був відкритий в 2008 році за допомогою так званого транзитного методу. HAT-P-7b відноситься до класу "гарячих Юпітерів" - маса планети складає 1,8 юпітеріанскої, а діаметр - 1,4 юпітеріанского. Період звернення планети - всього 2,2 дня.

Автори першої роботи використовували дані, отримані телескопом Subaru. Використовуючи комп'ютерне моделювання, дослідники встановили, що для кута нахилу орбіти планети є всього два варіанти.

Перший варіант - кут нахилу траєкторії до екваторіальної площини зірки складає 180 градусів. Фактично, це означає, що планета лежить в екваторіальній площині, проте рухається в напрямі, протилежному до обертання зірки.

Інший варіант не менш екзотичний - кут нахилу орбіти може складати 90 градусів. Це означає, що планета обертається довкола зірки по полярній орбіті.

За словами вчених, невизначеність пов'язана з тим, що за наявними даними вони доки не можуть визначити як розташована вісь обертання зірки по відношенню до спостерігача на Землі. Різні варіанти розташування осі дозволяють різним чином інтерпретувати орбіту HAT-P-7b.

Інша група дослідників використовували ті ж самі дані, що і перша група. Їх моделі, проте, дозволяють інтерпретувати дані дещо іншим чином: астрономи стверджують, що планета рухається по орбіті, кут нахилу якої складає 227 градусів. В цьому випадку HAT-P-7b однозначно обертається в напрямі, протилежному до напряму обертання зірки.

За день до появи нових робіт, повідомлялося про відкриття першої планети, що обертається по зворотній орбіті.

Спостереження, проведені за допомогою телескопа NASA, дозволили вченим встановити, що орбіта планети WASP-17b нахилена під кутом 150 градусів. Окрім цього планета є одній з "найщільніших".

Маса цього небесного тіла складає всього біля 0,6 юпітеріанскої при радіусі 1,5-2 юпітеріанских. В результаті середня щільність планети приблизно в 70 разів менше щільності Землі та порівнянна з щільністю пінопласту.

Планета HAT-P-7b вже раніше привертала увагу астрономів. Так, вона стала першою планетою, на якій телескопу "Кеплер" удалося знайти атмосферу.

Читайте також:

Тривалий сон збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера

У Лондоні знайшли споруду, яка на 500 років старша від Стоунхенджа

Знайдено безвідмовний спосіб "відключення" реклами в Gmail

Австралійський сайт приймає SMS для інопланетян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: