Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Льодовиковий період Австралією ходили величезні кенгуру. У них є унікальний "зв'язок" з пандами

Попри свою перевагу над сучасниками, давні кенгуру не залишили прямих нащадків.

Понад 40 тисяч років тому території південно-західній Австралії були повні гігантських кенгуру. Procoptodon, відомий як короткомордий кенгуру, мав пазуристу лапку з одним пальцем (у сучасних кенгуру їх три), важив понад 118 кг і їв рослини.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі PLOS One, великі щелепи цих істот дозволяли їм розжовувати тверді продукти, як-от зріле листя, стебла і гілки, коли інших джерел їжі було мало. Лише в однієї тварини сьогодні є схожі кістки і м'язи щелепи: великі панди, які також харчуються їжею, яку важко пережовувати, як пагони бамбука.

Про це пише Business Insider.

Фактично, нове дослідження демонструє, що щелепа кенгуру була більше схожа за формою і функціями на сучасних панд, аніж сучасних кенгуру.

Доісторичний кенгуру_2
Череп короткомородого кенгуру © Mike Lee/South Australian Museum

"В цілому, вони мали зовсім інакший від сучасних кенгуру вигляд. У них були товстіші тіла, довгі м'язисті лапи з витягнутими пальцями, часто лише одним, коробчату форму голову, більше схожу на коалячу", - сказав дослідження Рекс Мітчелл.

Оскільки вчені здогадалися раніше, що щелепи гігантських кенгуру дозволили їм вживати рослинність, яку важко пережувати, Мітчелл вирішив перевірити цю теорію та визначити, наскільки сильними були щелепи.

Він створив тривимірну цифрову модель черепа короткомордого кенгуру і відтворив його роботу. Мітчелл виявив, що гігантські вилиці цієї стародавньої тварини підтримували великі м'язи, які не дозволили вивихнути щелепу під час гігантських укусів.

Окрім цього, кістки на передній і верхній частині черепа утворювали арку, яка допомагала запобігти скручуванню м'язів.

Згідно з дослідженням, фізіологія вимерлого кенгуру передбачає, що він пристосувався до пережовування твердих рослин краще за будь-яку іншу сучасну австралійську травоїдну тварину. Так, сучасні кенгуру, навпаки, віддають перевагу траві, квітами, папороті і моху.

"Здатність споживати рослини, які інші травоїдні тоді не могли їсти, надавало їм конкурентну перевагу у важкі часи", - сказав Мітчелл.

Втім, згідно з дослідженням 2015 року, короткоморді кенгуру не залишили сучасних нащадків. Їхній найближчий родич, ймовірно, смугастий валабі-заєць або кенгуру смугастий (Lagostrophus fasciatus). Ці крихітні сумчасті живуть лише на ізольованих островах біля узбережжя західної Австралії і уразливі для вимирання.

Смугастий валабі-заєць
wikimedia.org
Смугастий валабі-заєць

Нагадаємо, у Новій Зеландії вчені виявили скам'янілості найбільшого папуги, який коли-небудь існував на Землі – птах був майже метр у висоту і важив понад сім кілограмів. Також він міг бути канібалом.

Відео Україна льодовикового періоду: чи є надія, що біля унікальної Старуні розпочнуть розкопки

Скільки коштує власноруч зібрати мамонта - знає колекціонер з Краматорська. Віктор Геращенко 15 років фанатично скуповує кістки вимерлих тварин. Уже створив експозицію, якій позаздрили б закордонні музеї. І вказує, де в Україні може бути похований цілий парк Льодовикового періоду. Чому досі ніхто не вирушив туди на розкопки - розбиралася ТСН.  

Україна льодовикового періоду: чи є надія, що біля унікальної Старуні розпочнуть розкопки

Залиште свій коментар

Вибір редакції