У Лондоні представили мобільник, який заправляється "Кока-колою"

Телефон може працювати в 3-4 рази довше, ніж така сама модель на літій-іонному акумуляторі.

У Лондоні група дослідників продемонструвала мобільник Nokia, точно його змінену версію, що працює на всьому "Кока-Колі".

Один з розробників новинки стверджує, що їх телефон може працювати в 3-4 рази довше, ніж така сама модель на літій-іонному акумуляторі. Крім того, новий телефон повністю екологічний, а час його зарядки становить кілька секунд - саме стільки часу потрібно, щоб залити нову порцію солодкої води в спеціальний контейнер позаду телефону.

Самі фахівці називають свою розробку повністю "біосумісною" і значно потужнішою, ніж акумуляторні мобільники. Секрет одержання електричної енергії, необхідної для роботи, простий: трубка працює за аналогією з паливними елементами, але замість водню тут іде реакція розпаду так званих коротких вуглеводів, що містяться в цукрі, а в якості побічного продукту тут як раз і виступає електрика.

Для зарядки підходить будь-яка холодна рідина з вмістом цукру. Хімічний розпад вуглеводів здійснюється за допомогою спеціального ферменту, формулу якого дослідники і вважають своєю головною інновацією і не розкривають її до моменту завершення патентовання.

Проект створювався спеціально під мобільники Nokia, тому що з компанією на те була домовленість, однак в принципі "мобільник на Кока-Колі" може бути від будь-якого виробника.

Нагадаємо, паливний елемент, що виробляє електрику з популярного безалкогольного напою минулого року вже демонструвала компанія Sony. Пристрій демонструвався на виставці International Hydrogen & Fuel Cell Expo в Японії в березні 2009 року.

У процесі демонстрації паливний елемент розміром із сірникову коробку заправили "кока-колою". Енергії, отриманої в результаті розщеплення глюкози, що міститься в цьому популярному напої, було достатньо для роботи невеликого вентилятора. Трьох таких елементів достатньо для живлення MP3-плеєра з флеш-пам'яттю і підключеними до нього двома невеликими пасивними динаміками.

Крім батарей на газованій воді, Sony може похвалитися прототипами елементів на базі метанолу з вбудованими літієво-іонними акумуляторами.

Читайте також:

У 2010 році Nokia випустить всього 10 смартфонів

Віртуальна SIM-карта дозволить мати 10 номерів на одному телефоні

Nokia відкликає 14 мільйонів бракованих зарядних пристроїв

Nokia подала до суду на Apple

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: