У Лондоні знайшли споруду, яка на 500 років старша від Стоунхенджа

Найдавнішу споруду знайшли на території в'язниці, в якій відбувають термін терористи з Ірландської республіканської армії.

Археологи при розкопках на території однієї з лондонських в'язниць знайшли залишки найдавнішої дерев'яної споруди в британській столиці - радіовуглецевий метод показав, що її вік складає близько шести тисяч років, вона старша від Стоунхенджа більш ніж на 500 років, розповідається в повідомленні університетського коледжу Лондона.

Розкопки на території в'язниці Белмарш на південному сході Лондона проводилися на майданчику, де будуватиметься новий тюремний корпус. Ця в'язниця знаменита, зокрема, тим, що тут відбувають термін терористи з Ірландської республіканської армії.

Конструкцію, що є дерев'яною платформою або мостовою, археологи знайшли на глибині 4,7 метра. Раніше найстарішою дерев'яною спорудою на території Великого Лондона вважалася дерев'яна мостова в Сільвертауні, яку датували приблизно трьохтисячним роком до нашої ери. Нова знахідка приблизно на 700 років старша.

Дерев'яна платформа, як вважають учені, допомагала жителям цих місць пересуватися по болотистій місцевості. Дерево збереглося завдяки високій вогкості грунту.

Болотяний торф зберіг не тільки дерево, але й інші органічні матеріали, зокрема пилок, що дозволить ученим з'ясувати, які рослини росли тут в давнину.

Серед інших примітних знахідок учені називають колоду, що відноситься до епохи раннього бронзового століття, з вільхи із зарубками, зробленими металевою сокирою.

Читайте також:

На Черкащині розкопали готський некрополь

Біля Севастополя знайшли затонулий військовий корабель ІХ століття

Німецькі вчені зібралися оживити неандертальця

Супутник Сатурну нагадує Землю в момент зародження життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: