У Луганську з каналізаційного бруду отримують корисну сировину

Луганські вчені винайшли унікальну технологію переробки каналізаційного мулу в різні корисні речі

Луганські вчені винайшли унікальну технологію переробки каналізаційного мулу в різні корисні речі. Зі смердючої сировини можна отримати особливо міцне шляхове покриття або ж цеглу, яка здатна утримувати тепло ліпше, ніж традиційна. А головне, сировини вдосталь у будь-якому місті.

Професор Геннадій Дрозд переконує – жив би в будинку з такої цегли залюбки. Тим більше – каже, що вся органіка вигоріла вщент, залишивши в цеглині лише дуже корисні порожнини. Завдяки їм цегла легша й краще зберігає тепло. До речі, пробну партію вже використали для ремонту стін рідного вузу.

Висушений мул замість мінерального порошку – до речі, дуже коштовного, додали до асфальтобетонної суміші. 150 пробних метрів траси – просто насолода для автомобілістів. Звичайний асфальт поруч давно узявся тріщинами, а цей – як новенький.

Утилізація каналізаційного мулу – прямий прибуток водникам, й опосередкований – кожному споживачеві. Адже вартість зберігання відвалів очисних споруд закладається у ціну водовідведення.

Найбільша користь – екології. Захоронення каналізаційного мулу займають тисячі гектарів. А це – додаткові викиди метану, забруднення підземних водозаборів. Використовувати мул як добрива не можна, адже в ньому зависокий вміст важких металів та поверхнево активних речовин.

На всі ці переваги є лише один мінус – на запровадження технології потрібні гроші. Найкраще, кажуть науковці, якщо це буде державна програма. Головне – здолати упередженість. В ощадливого господаря й лайно не пропаде.


Читайте також:

Українські вчені винайшли спосіб, як з автошин отримувати альтернативне паливо
Харків'янин вирішив розплатится з боргами за допомогою міліції
Безпечний велосипед винайшли у Вінниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: