У марсіанського дослідника Spirit "ювілей" - 2000 днів на поверхні

8 вересня термін перебування на Червоній планеті "брата-близнюка" Spirit - марсоходу Opportunity - також досягне 2000 марсіанських днів.

2000 марсіанських днів відпрацював на поверхні Червоної планети американський марсохід Spirit. Про це повідомили в Лабораторії реактивного руху в Пасадіне (штат Каліфорнія), яка керує місією земного робота. Марсіанський день - сол - приблизно на 40 хвилин триваліший земних діб.

Спочатку тривалість космічного відрядження цього апарата повинна була скласти 90 марсіанських днів. Але прекрасне технічне "здоров'я" апарату дозволило NASA багаторазово продовжувати його місію. 8 вересня термін перебування на Червоній планеті "брата-близнюка" Spirit - марсоходу Opportunity - також досягне 2000 марсіанських днів. Обидві машини, незважаючи на ознаки старіння, все ще знаходяться в робочому стані і продовжують передавати на Землю величезні обсяги наукової інформації.

За час роботи на Червоній планеті марсоходи подолали в загальній складності відстань в 24,95 км. Spirit проїхав 7,73 км, Opportunity - 17,22 км. Машини піднімалися на гору, і спускалися на дно кратера.

"Близнюки" спільними зусиллями передали на Землю 36 гігабайт цінної інформації та 250 тис. фотографій Марса і зробили ряд важливих відкриттів. Зокрема, вони підтвердили гіпотезу про те, що в геологічному минулому умови на Марсі куди більшою мірою підходили для виникнення життя: вода там була присутня у величезних обсягах. Обидва апарати, за оцінками вчених, знаходяться у відмінному для їхнього віку стані і продовжують працювати, незважаючи на пилові бурі і знос устаткування.

Spirit в даний час нерухомий: його колеса закопали в марсіанських ґрунт, а днище "сіло" на гострий камінь. Інженери ЛРД планують початок операції з його вилученню у другій половині вересня. У найближчі ж дні в Лабораторії розпочнуться експерименти за участю двійника марсохода на відтвореному - ідентичному марсіанській поверхні - майданчику.

Читайте також:

Супутник Сатурну нагадує Землю в момент зародження життя

Сонце увійшло до циклу підвищеної активності

Астрономи знайшли дві планети, схожі на Землю

Під поверхнею супутника Сатурна є рідка вода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: