У Мексиці виявили ритуальну печеру Майя з тисячолітніми артефактами й слідами приношень

Дата публікації
Перегляди
3712
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Назва печери у перекладі - "Бог Ягуар".

У Мексиці археологи віднайшли ритуальну печеру на півострові Юкатан - в ній виявили понад півтори сотні тисячорічних артефактів.

Про це пише Daily Mail.

Так, у численних керамічних посудинах, залишених як підношення, були фрагменти кісток та спалені матеріали. Дослідники припускають, що майя таким чином просили у богів дощу.

Цікаво, що для того, аби залишити підношення, давні люди мали проповзти на животі надзвичайно вузькою проходу до більших ділянок печери.

Знахідка – ціла мережа печер, названих Балмаку – у перекладі це означає "Бог Ягуар". Як з'ясували археологи, печеру знайшли ще півстоліття тому місцеві селяни. Одразу після цього її відвідав мексиканський археолог – він не провів розкопки, а лише написав невеликий звіт, який одразу загубився. Тим часом вхід до печери замурували і про неї забули – донедавна.

Археологи сподіваються, що Балмаку дозволить встановити деталі виникнення і падіння цивілізації.

Нагадаємо, на північному узбережжі Перу, неподалік від Чан-Чану, колишньої столиці давньоколумбійської імперії Чиму (1250-1470 років), вчені знайшли рештки понад 269 дітей та 466 молодих лам. Що змусило представників народу Чиму провести найбільше дитяче жертвоприношення в історії читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3712
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація