Назва печери у перекладі - "Бог Ягуар".
У Мексиці археологи віднайшли ритуальну печеру на півострові Юкатан - в ній виявили понад півтори сотні тисячорічних артефактів.
Про це пише Daily Mail.
Так, у численних керамічних посудинах, залишених як підношення, були фрагменти кісток та спалені матеріали. Дослідники припускають, що майя таким чином просили у богів дощу.
Цікаво, що для того, аби залишити підношення, давні люди мали проповзти на животі надзвичайно вузькою проходу до більших ділянок печери.
Знахідка – ціла мережа печер, названих Балмаку – у перекладі це означає "Бог Ягуар". Як з'ясували археологи, печеру знайшли ще півстоліття тому місцеві селяни. Одразу після цього її відвідав мексиканський археолог – він не провів розкопки, а лише написав невеликий звіт, який одразу загубився. Тим часом вхід до печери замурували і про неї забули – донедавна.
Археологи сподіваються, що Балмаку дозволить встановити деталі виникнення і падіння цивілізації.
Нагадаємо, на північному узбережжі Перу, неподалік від Чан-Чану, колишньої столиці давньоколумбійської імперії Чиму (1250-1470 років), вчені знайшли рештки понад 269 дітей та 466 молодих лам. Що змусило представників народу Чиму провести найбільше дитяче жертвоприношення в історії читайте у матеріалі ТСН.ua.