Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мексиці знайшли гігантську споруду племені майя 1,4 кілометра завдовжки

У Мексиці знайшли гігантську споруду племені майя 1,4 кілометра завдовжки

Знахідка може допомогти зрозуміти, як функціонували і організовувалися загадкові людські суспільства.

На півдні Мексики було виявлено гігантську споруду довжиною понад 1,4 тис. метра. Дослідники стверджують, що воно може бути найстарішою  і найбільшою пам'яткою стародавньої цивілізації майя з коли-небудь знайдених.

Про це пише Science Alert.

Пам'ятка, яка називається Агуада Фенікс, розташована в штаті Табаско, біля підніжжя Мексиканської затоки. Вона настільки велика для свого віку, що знахідка змушує археологів переглянути свої рамки архітектурних можливостей таємничих майя. До цього місце майя в Сейбаль вважалося найстарішим церемоніальним центром, що датується приблизно 950 роком до нашої ери.

Агуада Фенікс, довжина якого становить понад 1,4 тис. метра, датується аналогічним періодом часу: дослідники припускають, що він був побудований між 1000 і 800 роком до н.е., але його величезний розмір і розмах роблять його несхожим на все, що траплялося раніше з цього періоду.

Вражає і те, що ця гігантська, невідома пам’ятка насправді ховалася протягом століть на вершині величезного комплексу.

Це не джунглі, там живуть люди. Але ця ділянка не була відома, тому що вона (пам’ятка) така пласка і величезна. Вона має вигляд природного ландшафту.
археолог Такеші Іномата з Університету Арізони

Незважаючи на непомітність Агуада Фенікс, платформа не змогла сховатися від нелюдських очей. Аерофотознімання з використанням LIDAR виявило аномалію, а, точніше, надземну платформу довжиною 1413 метрів з півночі на південь і 399 метрів зі сходу на захід і висотою приблизно 15 метрів над навколишньою територією.

"Штучні плато можна охарактеризувати як горизонтальний монумент, який контрастує з вертикальними пірамідами", - кажуть автори.

Дев'ять широких дамб простягаються від платформи, яка також оточена безліччю дрібніших споруд, включаючи штучні водойми. Археологи планують продовжувати розкопки в районі Агуада-Фенікс, а також пошуки залишків житлових будівель за допомогою лідарної зйомки.

Знахідка частково схожа із ольмеками Сан-Лоренцо і Ла-Вента у штаті Веракрус, але, на відміну від цієї території, на новій ділянці немає статуй, що возвеличували б людину.

Агуада Фенікс не має чітких показників вираженої соціальної нерівності, таких як скульптури, що зображують людей з високим статусом. Єдина кам'яна скульптура, знайдена досі в Агуада Фенікс, зображує тварину.
кажуть експерти

Якщо дослідники мають рацію в цьому, знахідка може допомогти зрозуміти більше про те, як ці загадкові людські суспільства функціонували і організовувалися.

Нагадаємо, дослідження ДНК сувоїв Мертвого моря показало, що не всі давні рукописи походили з пустельного ландшафту, де вони були виявлені. Частину з них виготовили в іншому місці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції