У Мексиканській затоці утворилися мертві зони

Площа зон покриває близько 7800 квадратних кілометрів. Незважаючи не меншу площу, мертві зони в цьому році набагато небезпечніші минулорічних.

Фахівці Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) встановили, що в Мексиканській затоці закінчилося формування так званих мертвих зон - регіонів з пониженим вмістом у воді кисню. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті управління.

За словами дослідників, площа зон помітно нижче тієї, яка передбачалася кілька місяців тому: вони покривають близько 7800 квадратних кілометрів. Середнє значення цього параметра за останні п'ять років становить приблизно 15 тисяч квадратних кілометрів. Раніше на основі комп'ютерного моделювання екологи прогнозували мертві зони площею 20-22 тисячі квадратних кілометрів. В якості причини відносно невеликої площі вчені називають незвичайні погодні умови в регіоні, які призвели до інтенсивного збагачення води киснем.

Незважаючи не меншу площу, мертві зони в цьому році набагато небезпечніші минулорічних. Це пов'язано з тим, що шари води зі зниженим вмістом кисню підходять дуже близько до поверхні океану. За словами фахівців, раніше нічого подібного не спостерігалося.

Мертві зони є результатом потрапляння в океан добрив, які приносять річкові води, куди, в свою чергу, вони потрапляють з дощовими водами з сільськогосподарських полів. Добрива призводять до інтенсивного розмноження мікроскопічних водоростей (фітопланктону). Гинучи у величезних кількостях, вони стають їжею для мікроорганізмів, які і забирають розчинений у воді кисень.

За словами фахівців NOAA, їхня мета - домогтися того, щоб середня площа мертвих зон до 2015 року знизилася до 5 тисяч квадратних кілометрів. Справа в тому, що мертві зони, крім іншого, призводять до масової загибелі риб. За словами фахівців, це щорічно завдає шкоди риболовецькій промисловості в регіоні в розмірі 2,8 мільярда доларів. В даний час учені розробляють модель, яка могла б достовірно передбачати площу зон, що утворюються в залежності від особливостей погодних умов.

Читайте також:

В Мексиці завалився 200-метровий міст. Є жертви

Шторм "Андрес" зруйнував курорти Мексики

У заморожених мексиканських акулах знайдена тонна кокаїну

У Мексиці в ресторані розстріляли п'ятьох людей
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: