У Мережі показали детальне відео із приголомшливим нападом богомола на комаху

У Мережі показали детальне відео із приголомшливим нападом богомола на комаху

Live Science

Богомоли контролюють час своїх атак і обчислюють швидкість і траєкторію своєї здобичі.

Вчені зафільмували на відео, як богомол нападає та захоплює свою комаху-жертву із блискавичною, смертельною точністю.

Ролик з’явився на Live Science.

На уповільненому ролику видно богомола та комаху, що наближається до нього. Він зовсім не рухається та вичікує, коли жертва наблизиться. Коли комаха опиняється геть близько, богомол миттєво реагує і за мить ловить жертву. 

Live Science

Богомоли - засідкові хижаки. Замість того, щоб переслідувати свою здобич, вони нерухомо вичікують її наближення, тримаючи свої лапи напоготові. Коли жертва нічого не підозрює і підходить надто близько, богомол робить випад і хапається, міцно притискаючись тіла жертви. Потім богомол починає харчуватися своєю живою жертвою майже відразу.

Дослідники розглянули і проаналізували кадри сповільненого знімання і виявили, що швидкість ударів сильно варіювалася, деякі з них займали всього 60 мілісекунд (мілісекунда становить одну тисячну секунди - ред.), а деякі тривали майже в п'ять разів довше - до 290 мілісекунд. Згідно з дослідженнями, швидкість ударів богомолів змінювалася залежно від швидкості руху жертви.

Послідовність рухів кінцівок богомола під час удару включає чотири основні етапи:

  • наближення;
  • поштовх;
  • захоплення;
  • відведення. 

Також богомоли іноді "призупиняли" удар: або для того, щоб виправити форму атаки, або щоб не зробити несвоєчасний рух, який завадив би зловити жертву. За словами дослідників, раніше ніхто не описував таку поведінку цих комах.

Це говорить про те, що богомоли контролюють час своїх атак і обчислюють швидкість і траєкторію своєї здобичі, щоб точно визначити, коли вони повинні її схопити. Однак це не означає, що комахи складають числа в своїх крихітних головах, сказав дослідник Сергіо Россоні.

Нервова система богомола якимось чином здатна трансформувати візуальну інформацію про жертву в своєчасну послідовність рухової активності.

дослідник Сергіо Россоні.

Нагадаємо, у Кіотському університеті провели дослідження, в якому виявили, що птахи можуть подумки уявити, про що "говорять" інші види