Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мережі показали процес забруднення навколоземного простору за останні 60 років

До 2007 року кількість великих уламків на орбіті становило сім тисяч.

Астроном Стюарт Грей створив відео тривалістю одну хвилину, на якому показано процес забруднення людиною навколоземного простору за останні 60 років.

Піонером у забруднення навколоземного простору став СРСР, чий перший штучний супутник Землі був запущений в 1957 році. Першим космічним сміттям став фрагмент ракети, який вивів цей апарат на навколоземну орбіту.

Естафету у Радянського Союзу прийняли США, які запустили апарат Explorer 1. До часу польоту Юрія Гагаріна (до 1961 році) навколоземний простір захламляло 200 рукотворних об'єктів, до 1980 року їх кількість зросла до 500. До 2007 року кількість великих уламків на орбіті становило сім тисяч. Після проведеного Китаєм випробування кінетичної гармати (в результаті якої був збитий національний метеосупутник) число об'єктів космічного сміття зросла на дві тисячі.

Зараз відомо близько 20 тисяч фрагментів уламків космічних апаратів, що знаходяться на навколоземній орбіті. Вони представляють серйозну загрозу для дорогих супутників і пілотованих місій на Міжнародну космічну станцію.

Нагадаємо, що раніше NASA показало анімацію своїх супутників, які обертаються навколо Землі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції