У метеориті знайшли кристали твердіші за алмази

Французькі вчені вивчали шматок багатого на вуглець метеорита і виявили в ньому кристали, які були твердішими за будь-які досі відомі речовини.

Французькі дослідники випадково знайшли кристали, які виявилися твердішими за алмази – найтвердіші з відомих природних мінералів.

Вчені вивчали шматок багатого на вуглець метеорита Havero, який впав на Землю в 1971 році у Фінляндії. Поліруючи небесне тіло алмазною пастою вони виявили, що у метеориті містяться кристали, твердіші за алмази. В результаті більш детального огляду вони виділили два нових види природного вуглецю.

Алмаз - кристалічна модифікація чистого вуглецю, якому властива найбільша з усіх відомих в природі матеріалів твердість. Завдяки цьому алмази застосовуються в багатьох важливих галузях промисловості. Відомо три кристалічні модифікації вуглецю: кубічна (власне алмаз) і дві гексагональні - графит і лонсдейліт. Остання знайдена в метеоритах і отримана штучно.

На світовому ринку розрізняють два види алмазів - ювелірні і технічні. До ювелірних належать  алмази довершеної форми, високої прозорості, без тріщин, вкраплень та інших дефектів. Ювелірні алмази зазвичай застосовуються як прикраси і як надійне джерело вкладення капіталу.

До технічних відносяться всі інші алмази, незалежно від їхньої якості і розмірів. Технічні алмази застосовуються у вигляді порошків, а також окремих кристалів, яким шляхом ограновування надають потрібну форму.

Читайте також:

У глибинах Урану і Нептуну приховані океани з рідких алмазів

Астрономи побачили прихід весни на Плутоні

В Африці знайшли один з найбільших алмазів в історії

Фізики навчилися "бачити" крізь алюміній

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: