У Москві робот вирізав людині печінку

У Москві провели унікальну операцію - вперше робот прооперував людину. Лікарі відзначають, що операція пройшла легше, ніж звичайно, а реабілітація буде швидкою.

У московському Інституті хірургії ім. А.В. Вишневського хірургічний робот вирізав печінку в пацієнтки. Це перша в Росії операція з використанням робота.

"Замість великого травматичного розрізу операцію виконували з п'ятьма невеликими проколами передньої черевної стінки. Завдяки цьому, на наступний день після операції хвора могла самостійно ходити", - розповіли представники прес-служби Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Росії.

За словами медиків інституту, які брали участь в операції, за допомогою новітнього робота було проведено видалення частки печінки у зв'язку з розвитком пухлини цього життєво важливого органу. Оперативне втручання пройшло надзвичайно успішно.

У результаті такої операції період відновлення протікає набагато швидше і легше, повідомили співробітники відомства. "Через дві доби хвора перестала потребувати лікарських препаратів, а її фізична активність була відновлена практично до норми", - уточнили вони.

За словами представників Міністерства охорони здоров'я, до поведінки цієї складної операції бригада провідних фахівців лікарні готувалися 14 місяців.

За цей час були проведені десятки більш простих операцій на різних органах черевної порожнини, в яких також використовувався хірургічний робот.

Найближчим часом, за інформацією міністерства, співробітники медичного інституту планують продовжити оперувати хворих за допомогою новітньої технології. Зокрема, хірурги збираються провести ряд "роботизованих" операцій на підшлунковій залозі і деяких інших органах черевної порожнини.

Читайте також:

Sony створила дисплей, що згортається в трубочку

У Великобританії людина заразилася комп'ютерним вірусом

У Японії придумали браслетний комп'ютер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: