У NASA створили пилосос для місячного пилу

Фахівці з NASA розробили пилосос для місячного пилу.

 
Інженери NASA створили спеціальний пилосос для місячного пилу. Свій винахід автори представлять на конференції SPESIF, яка відбудеться в кінці лютого 2009 року.

Відомо, що частинки місячного пилу мають невеликий розмір і неправильну форму: вони покриті великою кількістю гострих шпильок. Саме через них місячний пил прилипає до поверхонь набагато краще за свій земний аналог. Окрім цього вона здатна накопичувати електричний заряд.

Саме останньою властивістю пилу вирішили скористатися інженери NASA. Їхній пилосос забезпечений спеціальною електронною гарматою, яка випускає спрямований потік електронів. Розтруб пилососа при цьому має позитивний заряд.

Опромінювання поверхні, що очищається, електронною гарматою дозволяє надати частинкам пилу і самій поверхні негативний електричний заряд. Це дозволяє досягти двох результатів відразу. По-перше, через однаковий заряд поверхня і частинки пилу відштовхуються, що послаблює механічний зв'язок між ними. По-друге, через різний знак зарядів розтруба і пилу, вона краща всмоктується в пилосос.

В рамках випробування нового приладу в інженерів NASA вийшло зібрати шар перелеменої вулканічної породи завтовшки два міліметри.

Місячний пил є для астронавтів однієї з основних небезпек. Це стало зрозуміло під час експедицій програми "Аполлон". Незважаючи, на заходи безпеки, пил виявлявся усередині пристроїв і костюмів астронавтів. При цьому її частинки здатні легко пошкодити чутливу електроніку, а вдихання місячного пилу може бети небезпечним для здоров'я.

Читайте також:

Вчені знайшли планету-двійника Землі

Космічних туристів більше не пустять на МКС

Чи є життя на Марсі: нові дані NASA

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: