Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Телескоп "Планк" сфотографував колосальне скупчення холодного пилу та газу, яке віддалене від Сонця на 500 світлових років.

Європейський астрономічний телескоп "Планк" виявив на Чумацькому Шляху величезну смугу з холодного пилу та газу, яка тягнеться через нашу Галактику.

Температура гігантських газопилових структур становить лише 12 градусів вище абсолютного нуля. Пилові "хмари" віддалені від Сонця на відстань близько 500 світлових років.

На знімку, отриманому з "Планка", зображена яскрава площина Чумацького шляху, а на краях - газопилові структури, де може йти процес утворення зірок. При цьому найбільш холодні об'єкти пофарбовані в темно-червоний колір, а найбільш гарячі - в білий.

Подібні фотографії надзвичайно корисні для астрономів, які намагаються зрозуміти процеси формування зірок: вважається, що нові світила з'являються з більшою вірогідністю в тих районах космосу, які найбільш щільні з точки зору газу і пилу.

Детально дослідити пилові "хмари" і подібні до них структури зможе інфрачервоний телескоп "Гершель", запущений разом з "Планком" 14 травня 2009 року з космодрому у французькій Гвіані. Однак для виявлення таких великих утворень ученим необхідний саме "Планк". Основна мета цього орбітального телескопа - скласти карту "найстарішого світу" Всесвіту, але ці дані зберігаються у таємниці доти, поки робота не буде завершена.

До середини березня 2010 року зонд сфотографував близько 98% небесної сфери. До середини травня він завершить зйомку, після чого обсерваторія піде по "другому колу", а вчені почнуть складати інфрачервоний атлас Всесвіту.

Крім того, "Планк" повинен скласти карту космічного мікрохвильового фону або реліктового випромінювання - "відлуння" Великого вибуху.

Дані "Планка" порівнюють з інформацією, отриманою раніше з інших супутників

Фахівці, зайняті в цьому проекті, збираються в січні 2011 року випустити каталог "точкових ресурсів", тобто нових цікавих об'єктів, які випромінюють в радіоспектрі і за якими слід було б постежити за допомогою інших телескопів.

Читайте також:

Марсіанська весна розтопила кригу на північному полюсі

Поруч із Землею виявили потенційно небезпечні астероїди

Вчені знайшли на Місяці величезні запаси криги

Поблизу Чумацького Шляху відбувається зіткнення стародавніх галактик

Залиште свій коментар

Вибір редакції