Через рак у світі можуть померти мільйони дітей: вчені спрогнозували катастрофічні наслідки онкозахворювань

Дата публікації
Перегляди
48к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через рак у світі можуть померти мільйони дітей: вчені спрогнозували катастрофічні наслідки онкозахворювань

Ілюстрація / Фото: Associated Press

Найбільше постраждають діти з країн, де низький і середній рівень життя.

Протягом наступних 30 років років вчені пророкують мільйонні смерті онкохворих дітей віком до 14 років, у разі відсутності глобальних інвестицій у сферу медичної допомоги. Переважна більшість смертей припаде саме на країни з низьким і середнім рівнем життя.

Про це йдеться у звіті журналу The Lancet Oncology.

Разом із тим, під час дослідження онкологи розвіяли міф, що лікування дитячого раку є дуже дорогою інвестицією. За їхніми підрахунками, всі сукупні витрати на лікування неповнолітніх надалі матимуть потрійну віддачу. До прикладу, витрати в розмірі $594 млрд компенсуються приростом продуктивності і принесуть дохід вже у розмірі $2,58 трильйона.

"Обчислення показали, що кожен витрачений долар з фінансування в розмірі $20 млрд упродовж 30 років буде компенсований трьома доларами", - заявив доктор Дитячої дослідницької лікарні Св. Юди Карлос Родрігес-Галиндо.

Так, вчені за допомогою нових моделей вивчення цієї проблеми, підрахували, що в період між 2020 і 2050 роками близько 13,7 мільйона дітей у всьому світі захворіють на рак. Із них понад шість мільйонів ризикують взагалі залишитися без встановленого діагнозу і відповідного лікування.

Зважаючи на розрахунки, фахівці рекомендують долучити витрати на дитячу онкологію до базової медичної страхівки громадян, створити національні центри для швидшого доступу до медичних послуг, інвестувати близько $100 на рік у вивчення раку, зокрема в країнах з низьким і середнім рівнем життя.

Вчені наголошують, що їхні рекомендації не лише допоможуть зберегти мільйони дитячих життів, а і принесуть близько двох трильйонів доларів доходу.

Нагадаємо, іспанські вчені провели маштабне дослідження того, як чеки впливають на організм людини. Як виявилося, чеки можуть викликати безпліддя та навіть рак. За даними досліджень, досить потримати чек у руках п'ять секунд, щоб 1 мікрограм цього токсину проникнув у шкіру. Доза збільшиться в десятки разів, якщо у вас будуть вологі руки або намокне сам папірець.  

Фінансово токсична хвороба: 65 тисяч українців щороку помирають від онкології

Фінансово токсична хвороба: 65 тисяч українців щороку помирають від онкології

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
48к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація