Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ніч на 13 серпня на Землю проллється найяскравіший "зоряний дощ"

Яскравий серпневий зорепад, під час якого падатиме 100 метеорів на годину, цього року не вдасться побачити у всій красі через повний Місяць.

Цього року яскравий метеорний потік Персеїди мешканці Землі зможуть спостерігати до 24 серпня, а його пік припаде на ніч з 12 на 13 серпня. Очікується, що під час "зоряного дощу" падатиме приблизно 100 метеорів на годину.

Однак астрономи попередили, що, на жаль, у всій красі метеорний потік в цьому році не вдасться побачити через повний Місяць.

"На жаль, більшу частину цих метеорів не буде видно через яскраве світло Місяця, яка увійде в фазу повного Місяця 13 серпня", - йдеться в прогнозі Міжнародної метеорної організації.

Як і більшість метеорних дощів, Персеїди утворюються залишками кометного шлейфу або "хвоста". Найдрібніші частинки, розміром не більше піщинки, згорають в земній атмосфері. При цьому і утворюється зорепад надзвичайної краси. Спочатку його сила максимальна, потім він поступово слабшає.

"Відповідальна" за потік комета Свіфта-Туттля (109P/Swift-Tuttle) - відкрита у 1862 році - наближається до Землі лише раз на 135 років, але через її хвіст наша планета проходить щорічно.

Ця комета породжує метеори, які з точки зору земного спостерігача летять з точки (радіанта) в сузір'ї Персея, через що зорепад і отримав свою назву. Це один з найбільш потужних потоків, який в 1990-і роки породжував справжні "зоряні зливи", коли за годину можна було нарахувати більше 400 метеорів.

В останні роки інтенсивність Персеїд дещо знизилася, проте потік залишається одним з лідерів за "потужністю".

Читайте також:

Нова гіпотеза: Тунгуський метеорит був білою дірою, що вилетіла з надр Землі

NASA знайшло в метеориті залишки позаземного життя

Комета, що прямує до Землі, викидає небезпечну для життя кислоту

Комета Галлея виявилася прибульцем з іншої зоряної системи

Залиште свій коментар

Вибір редакції