У новій версії Firefox відмовиться від Google

У новій версії Firefox пошуковую системою за замовчуванням буде не Google, як раніше, а "Яндекс".


Mozilla Corporation і "Яндекс" підписали угоду про партнерство, повідомив в своєму офіційному блозі радник Mozilla Харві Андерсон. Його компанія, яка випускає браузер Firefox, опитала користувачів його російської версії і з'ясувала: багато хотіли би, щоб за замовчуванням браузер використовував пошуковий рядок "Яндекса". Угода з Mozilla підписана в кінці грудня, підтвердив директор з розвитку бізнесу "Яндекса" Максим Кисельов. Бета-версія Firefox 3.1 з вбудованим пошуком "Яндекса" може вийти 13 січня.

Раніше у всіх російських версіях Firefox пошукачем номер один був Google. Він залишиться в меню вибору російського Firefox, каже Кисельов. Як і Google, "Індекс" буде ділитися з Mozilla доходами від контекстної реклами в результатах пошуку, додає він, але деталі не розголошує.

Mozilla дивиться на якість і затребуваність пошукачів - тому в китайській версії Firefox за умовчанням коштує пошуку Baidu, а в Японії - Yahoo Japan, відзначає Кисельов. За даними власника сервісу блогов і статистики Liveinternet.ru Германа Клименка, в кінці грудня в "Яндексе" шукали близько 57% російських користувачів Firefox, а в Google - близько 35%. Ті, хто користується Internet Explorer, за даними Liveinternet, також надають перевагу пошуку від "Яндекса" (57%), а не Google (15%). В цілому "індекс" обробляє зараз, за тією ж оцінкою, 54,7% пошукових запитів в рунеті, а Google - 24,5%. А завдяки партнерству з Mozilla частка "Яндекса" в найближчі півроку може збільшитися до 60%, вважає партнер компанії "Ашманов і партнери" Ігор Ашманов.

Сам Google, який раніше підтримував Firefox, восени випустив власний браузер - Chrome. Метою було не стільки просування бренду, скільки боротьба за частку користувачів, пояснює Клименко. В результаті, за даними Liveinternet, пошуком Google користується 60% росіян, що встановили браузер Chrome, а "Яндексом" - 30%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: