У Новій Зеландії створили перший у світі банк сперми від донорів з ВІЛ-інфекцією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Банк сперми назвали Sperm Positive.

У Новій Зеландії створили перший в світі ВІЛ-позитивний банк сперми, повідомило видання The New Zealand Herald.

Банк сперми назвали Sperm Positive. Донорами можуть бути лише чоловіки з невизначуваним вірусним навантаженням. Його мають ВІЛ-інфіковані, які давно лікуються і мають низьку концентрацію вірусних частинок в крові. Саме тому такі люди не можуть передавати ВІЛ статевим шляхом.

Створення такого сховище ініціював новозеландський Фонд боротьби зі СНІДом та організація допомоги ВІЛ-позитивним людям Positive Women і Body Positive.

Проєкт Sperm Positive – не реальний банк сперми, а тому не буде проводити жодних медичних маніпуляцій. Це онлайн-платформа, за допомогою якої охочі народити дитину можуть зв'язатися з ВІЛ-позитивним донором. Якщо вони домовляться, то їх направлять в один з центрів планування сім'ї, які співпрацюють зі Sperm Positive.

Мета цього проєкту – боротьба з негативними стереотипам довкола ВІЛ-інфікованих. Як свідчить опитування, проведене у 2018 році, 38% новозеландців не хотіли б мати ВІЛ-позитивного сусіда по квартирі, а 42% не хотіли б, щоб така людина готував їм їжу. Слід зауважити, що обидва сценарії не несуть ризику передачі ВІЛ.

"Стигматизація може привести до непослідовного прийому ліків, що знижує їх ефективність і підвищує ризик передачі ВІЛ", - каже інфекціоніст Марк Томас, який співпрацює зі Sperm Positive. За його словами, страх дискримінації зупиняє людей з групи ризику перевіритися на наявність інфекції.

Послуги такого банку сперми можуть стати у нагоді ВІЛ-позитивним людям. За словами виконавчого директора Body Positive Марка Фішера, знання про вірус родом від 1980-х років, а тому люди з цим діагнозом думають, що не зможуть знайти собі пару. "Ми хотіли донести до ВІЛ-позитивних людей, що вони можуть завести дитину самотужки. Але якщо їм потрібен буде банк сперми, ми допоможемо", - каже Фішер.

Наразі в проєкті Sperm Positive беруть участь три донора. В одного з них 45-річного Деніела Рул-Ніла виявили ВІЛ 20 років тому. Він мусив піти з роботи, коли розповів про діагноз своєму шефові. Останні 18 років Рул-Ніл має невизначені вірусний статус. Чоловік одружений, виховує трьох дітей, двоє з яких біологічні та народилися до того, як йому діагностували ВІЛ, і трьох онуків.

Наразі ВІЛ-позитивний статус мають близько 3500 жителів Нової Зеландії. Остання ВІЛ-позитивна дитина в країні народилася в 2007 році.

Як повідомлялося раніше, американські вчені вперше за 19 років виявили новий штам вірусу імунодефіциту людини. Дослідженням займалися в лабораторії Abbott Laboratories і Міссурійському університеті. Новий штам належить групі М виду ВІЛ-1. За оцінками ВООЗ, на Землі близько 36,7 мільйона людей, що живуть з ВІЛ.

Відео Суд дозволив ВІЛ-інфікованим українцям всиновлювати дітей

Такого рішення домігся адвокат Віталій Матвєєв, який захищав інтереси одеситки, яка намагалася взяти під опіку 12-літнього хлопчика після смерті його мами. З відмовами під час оформлення всиновлення чи опікунства стикалося чимало ВІЛ-інфікованих українців, однак не хотіли судитися, щоб не відкривати свій статус.  

Суд дозволив ВІЛ-інфікованим українцям всиновлювати дітей

Залиште свій коментар

Вибір редакції