У Новій Зеландії замерзли на смерть 800 рідкісних равликів

У Новій Зеландії замерзли на смерть 800 рідкісних равликів

Гігантський равлик Powelliphanta augusta / Фото: nz-nz.com

Знищено майже цілий вид унікальних гігантських равликів, які були виявлені лише на одній горі Маунт Огастас на півдні Нової Зеландії.

У Новій Зеландії в результаті технічної неполадки замерзли на смерть 800 рідкісних гігантських равликів.

Ці рідкісні черевоногі молюски, які живуть тільки на горі Маунт Огастас на півдні Нової Зеландії, були евакуйовані екологами з району, призначеного для гірських розробок, і поміщені в спеціальне приміщення з контрольованою температурою в міністерстві охорони навколишнього середовища, пише ВВС.

Проте несподівано в результаті поломки апаратури температура в приміщенні впала до позначки нижче нуля. Як повідомив технічний директор центру консервації Джон Лайалл, вийшов з ладу датчик контролю температури.

Гігантські равлики виду Powelliphanta augusta були зібрані кілька років тому з плато Стоктон на Південному острові, де мали намір видобувати відкритим способом вугілля.

Всього було зібрано близько 6 тисяч равликів різних видів і 4 тисячі з них були перенесені в нові місця проживання.

 

За словами Лайалла, за останній рік равлики відклали 360 яєць і співробітники центру були впевнені, що їхня чисельність відновиться.

Однак деякі екологи переконані, що цей нещасний випадок продемонстрував, що може статися, коли промисловий розвиток витісняє дикі види флори і фауни з їх природних ареалів.

"Спочатку місце проживання цих унікальних равликів було знищено заради будівництва вугільного кар'єру на плато Стоктон, а тепер вони загинули в неволі", - заявила Нікола Валланс, співробітник однієї з екологічних організацій Нової Зеландії.

"Цією трагедії можна було уникнути. Тримати живих істот у холодильниках - хіба так жителі Нової Зеландії хочуть оберігати рідкісні види, які не зустрічаються більше ніде у світі? - Каже еколог. - Сумно, що для них не знайшлося нового місця проживання ніде, окрім як в центрі консервації в штучних умовах ".

Читайте також:

Науковці знайшли життя у Мертвому морі

Фламінго збилися зі шляху і помилково залетіли до Сибіру

Моногамні креветки вночі вбивають потенційних коханців-конкурентів

Названо 7 нових див світу

Повʼязані теми:

Наступна публікація