У Новій Зеландії знайшли найбільшого в історії папугу зростом у метр. Він міг бути канібалом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Птах мешкав на планеті близько 19 мільйонів років тому.

У Новій Зеландії вчені виявили скам'янілості найбільшого папуги, який коли-небудь існував на Землі – птах був майже метр у висоту і важив понад сім кілограмів. Про відкриття археології повідомили в популярному науковому журналі Biology Letters, передає CNN.

Скам'янілі рештки мегапапуги були знайдені під час розкопок недалеко від міста Сент Баанс, в регіоні Отаго. Птах жив близько 19 мільйонів років тому, в період Міоцену.

Папуга був близько 90 сантиметрів у висоту і важив трохи більше 7 кг – це майже вдвічі більше попереднього рекордсмена, ще одного представника архіпелагу, - какапо.

"Нова Зеландія широко відома своїми велетенськими птахами <...> Але до недавнього часу ми ніде не знаходили останки гігантського папуги", - розповів один з авторів відкриття, Тревор Ворти.

Знайдений вид папуги отримав назву Heracles inexpectatus – на честь його "геркулесових" розмірів і сили.

При цьому вчені не можуть дати чітку відповідь про раціон цього птаха і не виключають, що він був хижим. У нього був дуже масивний дзьоб, враховуючи його розміри. "Можливо, він навіть харчувався іншими папугами", - припустив Мафк Арчер, професор палеонтології з Університету Нового Південного Уельсу.

Додамо, що одні з найбільших відомі науці птахів моа – мешкали саме в Новій Зеландії. Вони досягали у висоту близько 3,6 м і важили близько 250 кг. Вчені вважають, що вони вимерли в XVI столітті, знищені аборигенами маорі. Як і у випадку з Heracles inexpectatus, найдавніші знахідки моаоподібних птахів належать до періоду Міоцену.

Раніше мисливці за закам'янілими рештками відкопали в Антарктиді останки величезної морської рептилії, яка разюче нагадує Лохнеське чудовисько. Рептилія сягає понад 12 метрів в довжину, важить близько 15 тонн і є найбільшим знайденим эласмозавром – представником сімейства з ряду плазеозавров. Він жив близько 70 мільйонів років тому, але, на диво, добре зберігся.

Відео Україна льодовикового періоду: чи є надія, що біля унікальної Старуні розпочнуть розкопки

Скільки коштує власноруч зібрати мамонта - знає колекціонер з Краматорська. Віктор Геращенко 15 років фанатично скуповує кістки вимерлих тварин. Уже створив експозицію, якій позаздрили б закордонні музеї. І вказує, де в Україні може бути похований цілий парк Льодовикового періоду. Чому досі ніхто не вирушив туди на розкопки - розбиралася ТСН.  

Україна льодовикового періоду: чи є надія, що біля унікальної Старуні розпочнуть розкопки

Залиште свій коментар

Вибір редакції