У Новій Зеландії знайшли рештки пінгвіна-монстра – він був заввишки з людину і важив до 80 кг

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найбільший вид, що існує нині – імператорський пінгвін, який виростає приблизно до 1,2 метра заввишки.

У Новій Зеландії виявили скам'янілі кістки пінгвіна, який, як вважають науковці, мав зріст 1,6 метра і важив до 80 кг. Вчені поміж собою назвали його пінгвіном-монстром, йдеться на сайті Кентерберійського музею.

Відкриття нового виду Crossvallia waiparensis, який сягає епохи палеоцену, доповнює список раніше знайдених гігантський тварин новозеландської фауни – папуги, орла, летучої миші, птахів моа та інших пінгвінів.  

"Це один з найбільших видів пінгвінів, яких колись знаходили", – каже старший куратор музею Пол Скофілд. – Це дуже особлива знахідка для вод південної півкулі".

Як знайшли пінгвіна-монстра 

2018 року палеонтолог-любитель Лі Лав виявив скам'янілості в Північному Кентербері, відтоді їх аналізувала міжнародна група вчених. "Це місце майже унікальне, – розповідає Скофілд. – Це русло річки, що врізається в скелю". Йдеться про місце розкопок, де рештки давніх тварин знаходять від 1980-х років.

Команда, що складалася з кураторів Кентерберійського музею д-ра Пола Скофілда, д-ра Ванеса де П'єтро, та д-ра Джеральда Мейра з Музею природної історії Зенкенберг у Франкфурті проаналізувала кістки і дійшли висновку, що вони належали раніше невідомому виду пінгвінів.

У статті, опублікованій цього тижня в Alcheringa: An Australasian Journal of Palaeontology, науковці зазначають, що найближчий родич пінгвіна-монстра – споріднений палеоценовий вид Crossvallia unienwillia, який був знайдений в Антарктиці 2000-го року.

Старший куратор Кентерберійського музею д-р Пол Скофілд каже, що виявлення схожих гігантських тварин у Новій Зеландії й в Антарктиді демонструє тісний наш зв'язок з крижаним континентом. "Коли види Crossvallia були живі, Нова Зеландія й Антарктида сильно відрізнялися від сьогоднішніх – Антарктида була вкрита лісом, а клімат був набагато тепліший", – говорить він.

Гігантський пінгвін_3
Associated Press

Наразі науковців не знають достеменно, чому гігантські пінгвіни зникли з вод Південної півкулі. Найпоширеніша теорія полягає в тому, що це пов'язано зі зростанням конкуренції. "В Антарктиді та Новій Зеландії не було великих морських конкурентів до прибуття зубатих китів та ластоногих (тюленів) через багато мільйонів років", – розповів ВВС автор нового дослідження Джеральд Мейр.

Тож, на його думку, вимирання гігантських пінгвінів, пов'язане зі зростанням цих конкурентів. Втім, точні причини зникнення гігантських пінгвінів все ще обговорюються.

Чому пінгвіни були такими великими

Вважається, що пінгвіни стали такими великими, оскільки великі морські плазуни зникли з океанів, приблизно в той самий час, коли зникли й динозаври.

"Тоді протягом 30 мільйонів років був час гігантських пінгвінів", – вважає Скофілд. – Ми вважаємо, що тоді тварини розвивалися дуже швидко. Температура води навколо Нової Зеландії була ідеальною, близько 25 градусів Цельсію у порівнянні з 8 градусами Цельсію зараз".

Гігантський пінгвін_2
Associated Press

На думку дослідників, ступні в гігантського пінгвіна, ймовірно, відігравали більшу роль у плаванні, ніж у сучасних пінгвінів. Ймовірно, він мешкав у водах навколо Нової Зеландії разом з гігантськими черепахами, кораловими поліпами та дивними на вигляд акулами.

Прикметно, що найбільший вид, що існує нині – імператорський пінгвін. Він виростає приблизно до 1,2 метра заввишки.

Нагадаємо, напочатку серпня у Новій Зеландії вчені виявили скам'янілості найбільшого папуги, який коли-небудь існував на Землі – птах був майже метр у висоту і важив понад сім кілограмів. Скам'янілі рештки мегапапуги були знайдені під час розкопок недалеко від міста Сент Баанс, в регіоні Отаго. Птах жив близько 19 мільйонів років тому, в період Міоцену. 

Відео Австралійські палеонтологи знайшли найбільшого в світі папугу

Його зріст сягав метра, а вага – 7 кілограмів. Жив птах 19 мільйонів років тому в Новій Зеландії. Літав, на думку вчених, нечасто, переважно ходив по землі і мав дуже різноманітний раціон, бо величезним дзьобом міг здобути багато їжі.  

Австралійські палеонтологи знайшли найбільшого в світі папугу

Залиште свій коментар

Вибір редакції