У Нью-Йорку продані речі перших американських астронавтів

На нью-йоркському аукціоні продана сторінка з плану першого польоту астронавтів на Місяць з афтографом Ніла Армстронга.

У вівторок, 13 квітня,  на нью-йоркському аукціоні "Бонемс" за 152 тисячі доларів продана сторінка з плану першого польоту астронавтів на Місяць на кораблі "Аполлон-11", яким командував Ніл Армстронг.

На листку знаходиться автограф самого Армстронга і напис: "Один невеликий крок людини - гігантський стрибок для всього людства". Саме ці слова, які потім стали "крилатими", він вимовив, коли ступив 21 липня 1969 на поверхню Місяця. Цю ж фразу почули і його колеги на Землі завдяки встановленій на місячному модулі камері.

На аукціоні за 85,4 тисяч доларів була продана також емблема з костюма астронавта "Аполлона-11" Майкла Коллінза, на якій розписався він сам, а також його партнери по першого польоту на Місяць - Ніл Армстронг і Олдрін Олдрін.

Майже за 46 тисяч доларів пішов ще один "космічний" лот - аркуш із переліком дій астронавтів при польоті в аварійній ситуації. На ньому стоять позначки членів екіпажу корабля "Аполлон-13", на якому був здійснений один з найбільш драматичних польотів в історії освоєння космосу.

Старт цього корабля відбувся на наступний рік після "Аполлона-11" - 11 квітня 1970 року, проте на третю добу польоту на кораблі стався вибух кисневого балона, і з ладу вийшли дві з трьох батарей, що забезпечували електропостачання.

У результаті аварії висадка на Місяць не відбулася, а корабель в режимі найжорстокішої економії енергії та з величезним ризиком для життя астронавтів був повернутий на Землю.

Читайте також:

Росія перенесла політ на Марс на 20 років

Астронавти шатлу Discovery почали перший вихід у відкритий космос

NASA відправить у космос секретний корабель, розроблений військовими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: