У Південній Африці у печері археологи знайшли найдавніший малюнок людини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчені кажуть, що малюнку 73 тисячі років.

У печері на південному узбережжі Південної Африки знайшли камінь з намальованими червоними лініями. Археологи кажуть що цьому малюнку близько 73 тисяч років і він є найдавнішим відомим прикладом людського малювання.

Про це пише Reuters.

Абстрактний малюнок, який нагадує хрестик, був зроблений мисливцями-збирачами, які періодично проживали у печері Бломбос з видом на Індійський океан, приблизно в 300 км на схід від столиці ПАР Кейптауна.

Найдавніший малюнок Південна Африка_3
Reuters
Печера Бломбос, в якій знайшли малюнок.

Хрестоподібний малюнок, намальований охрою, складається з набору з шести прямих ліній, перекреслених трьома злегка вигнутими лініями. Незважаючи на те, що малюнок виглядає примітивно, той факт, що це було намальовано так давно, є суттєвим, бо свідчить про існування сучасних когнітивних здібностей у нашому виді Homo sapiens у часи, відомі як середній кам'яний вік, кажуть вчені.

"Різке припинення всіх ліній на краях фрагменту вказує на те, що малюнок простягався по більшій поверхні. Ця картина, мабуть, була більш складною та структурованою у всій своїй сутності, ніж в усіченій формі", - сказав археолог Крістофер Хеншилвуд з Бергенського університету в Норвегії та Університету Вітватерсранда в Південній Африці, який керував дослідженнями.

Найдавніший малюнок Південна Африка_1
Reuters
Археологи досліджують печеру Бломбос.

"Ми б не хотіли назвати це мистецтвом. Це, безумовно, абстрактний малюнок, і він майже напевно мав деякий сенс для його творця і, ймовірно, був частиною загальної символьної системи, зрозумілої іншим людям у цій групі", - додав Хеншилвуд.

Вчені вважають, що Homo sapiens вперше з'явилися більш, ніж 315 000 років тому в Африці, і пізніше розповсюдились в інших частинах світу.

ВідеоЧим живуть і про що мріють українські археологи - журналістка "Сніданку" Ірина Гулей

Їх в Україні лише кілька сотень, проте робота в них надзвичайна - відтворити історію. Наша журналістка Ірина Гулей дізналася, що значить бути археологом в сучасній Україні і вже готова розказати нам - дивіться. 

Чим живуть і про що мріють українські археологи - журналістка "Сніданку" Ірина Гулей

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції