У Південній Кореї винайшли чип для вагітних, який працює у громадському транспорті

Технологія сповіщає пасажирів, що у вагоні є жінка при надії, котрі варто поступитися місцем.

У метро південнокорейського міста Пусан винайшли спосіб, як примусити пасажирів поступатися місцем жінкам при надії. Для комфорту майбутніх матерів застосували новітні технології, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Маленький рожевий значок на сумці вагітної турбується, аби у громадському транспорті їй не довелося стояти. Жінці треба просто зайти до вагона – і чип, який працює за допомогою Bluetooth-технології, змусить спеціальну рожеву лампочку на поруччі засвітитися. І цим сповістить пасажирів, що комусь потрібно поступитися місцем.

Вагітним жінкам неохоче пропонували місця в громадському транспорті. Але тепер люди звільняють для мене сидіння, коли бачать рожеву лампочку. Користуватися транспортом стало зручніше, кажуть вагітні жінки.

Зручніше стало і звичайним пасажирам. Принаймні тим, які кажуть, що не завжди можуть розпізнати жінку при надії. Тепер їм стало легше уникнути незручних ситуацій. "Це складно зрозуміти, чи вони вагітні – особливо, коли йдеться про ранній період. А ця кампанія допомагає – і я можу звільнити місце вагітним. Це дуже хороша ініціатива", - каже один із користувачів метро.

ВідеоУ Південній Кореї випробували нову систему, яка створена для вагітних жінок

Отримати рожевий чип вагітна жінка може безкоштовно. Його заряд розрахований на півроку. Розробники упевнені – їхній винахід не лише допоможе вагітним, а й сприятиме вирішенню інших глобальних проблем. "У місті Пусан низька народжуваність і старіння населення. І як місто, у якого девіз "розумне місто", ми спробували допомогти вагітним жінкам почуватися комфортніше – полегшили користуванняя громадським транспортом за допомогою новітніх технологій", - кажуть автори ідеї.

Поки що спеціальна система працює лише у міському метро. Але згодом влада міста планує обладнати нею ще й автобуси та приміські поїзди.

Раніше унікальний винахід NASA врятував чотирьох людей з-під завалів у Непалі. В основі конструкції винаходу - спеціальний радар, який на базі мікрохвиль чує серцебиття людей, які перебувають під уламками будівель.

Кореспондент ТСН Анастасія Боринець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: