У плазми виявили здатність малювати візерунки

Учені працювали з так званою пиловою плазмою - плазмою, у якій розподілені тверді частинки мікрометрових розмірів, які також іонізуються.

Плазма, що знаходиться в магнітному полі, формує тяжі, які розташовуються у вигляді різноманітних візерунків - концентричних кіл, спіралей і регулярних кристалоподібних структур. Таке спостереження вперше зробили вчені, що опублікували статтю в журналі Physical Review Letters.

Плазма являє собою особливий стан речовини, яка знаходиться у формі повністю або частково іонізованого газу. Учені працювали з так званою пиловою плазмою - плазмою, у якій розподілені тверді частинки мікрометрових розмірів, які також іонізуються.

Для того щоб отримати плазму, автори впорскували аргон, неон, криптон або повітря в циліндричну камеру, що перебуває в зоні "дії" змінного електричного поля. Сам циліндр з пиловою плазмою дослідники поміщали в сильне магнітне поле і, підсвічуючи тверді частинки, вивчали їх розподіл.

З’ясувалось, що в описаних умовах плазма розподіляється неоднорідно - автори спостерігали регулярно розташовані ущільнення речовини. Вони формувалися тільки в тому випадку, якщо прикладається магнітне поле було досить сильним.

Структури спостерігалися як у звичайній, так і в пиловій плазмі, але утворювані візерунки у цих двох випадках були різними. До цих пір фізики спостерігали тільки появу в плазмі структур, які нагадують кристали. Поки вчені не можуть однозначно пояснити природу виявленого явища.

Читайте також:

Студентка на канікулах знайшла "приховану масу" Всесвіту

Вчені пророкують Землі у 2012 потужні катастрофи через спалахи на Сонці

Китайські вчені винайшли "силовий" промінь, який притягує предмети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: