Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Жінка з татуюваннями". Українські учені розповіли ТСН про свою унікальну знахідку віком 4500 років

Унікальний скелет жінки віком 25-30 років виявили кілька років тому.

Українсько-польська група археологів виявила кістки молодої жінки, яку поховали 4500 років тому. Знахідка виявилася винятковою через наявність візерунків, які збереглися на скелеті.

Як пише Science in Poland, скелет знайшли під час розкопок біля села Пороги на березі Дністра.

"На скелеті наявні намальовані чорною фарбою паралельні лінії, їх видно на обох ліктевих згинах. Цей факт встановив хімічний аналіз", — розповів польський археолог Данута Юркевич

Науковців зацікавив той факт, що процедура нанесення малюнку відбулася не просто після смерті дівчини, а й після розкладання тіла. Ймовірно її могилу відкрили після поховання, нанесли візерунки на скелет, а потім знову виклали кістки в анатомічному порядку.

Скелет Польща археологія
Science in Poland

Як повідомляють учені, скелетів такого віку з аналогічними мітками на території Європи раніше не знаходили. Також дослідники стверджують, що жінка з племені кочівників, чиї кістки були покриті візерунками, мала бути важливим членом спільноти.

Своєю чергою, в Інституті археології Національної академії наук у коментарі ТСН.ua повідомили, що знахідка була зроблена в Україні спільно зі спеціалістами Інституту археології Університету Адама Міцкевича в Познані ще у 2013 році. Згодом у Польщі протягом кількох років продовжили вивчати скелет.

"Ця публікація — це висновки про остаточні післяпольові дослідження, у яких науковці вивчали місця, з’ясовували що до чого. Це дійсно була україно-польська експедиція, у ній брали участь люди, які на той момент були співробітниками Інституту", — повідомили в установі.

Скелет Польща археологія
Science in Poland

Як повідомив ТСН.ua один із кураторів дослідження, український археолог Віктор Клочко, результати досліджень затрималися через тимчасовий брак фінансування та спеціалістів.

"Спільна польсько-українська експедиція працювала декілька років, почали копати ще у 2012 році. Фінансування йшло переважно від польської сторони", — зазначив спеціаліст.

Він також наголосив, що факт збереження малюнку, тим паче на кістках — це велика рідкість.

"Останні дослідження нарешті з’ясували походження фарби на скелеті. Випадок справді дивний. Те, що древні люди прикрашали свої тіла усілякими малюнками — це в принципі відомий факт. Але те, що такий малюнок зберігся — справді цікавий випадок", — розповів науковець.

Скелет Польща археологія
Science in Poland

Клочко також додав, що найближчим часом вийде публікація про знахідку англійською мовою.

Раніше повідомлялося, що на півдні Китаю науковці виявили відбитки кінцівок живої істоти, залишені, як вважають, близько півмільярда років тому

Катерина Лелюх

ВідеоАрхеологи рятують могильник Мамай-Гора від води

На Запоріжжі археологи рятують могильник Мамай-Гора. Рятують від води, яка забирає берег і могили, а ще - рятують від чорних копачів. Якщо немає техніки - копають вручну. Держава участі у збереженні свого культурного надбання не бере.

Археологи рятують могильник Мамай-Гора від води

Вибір редакції