У Пуерто-Ріко впав один із найбільших у світі радіотелескопів

Дата публікації
Перегляди
9008
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Пуерто-Ріко впав один із найбільших у світі радіотелескопів

Телескоп пропрацював 57 років. За цей час він виявив кілька небезпечних астероїдів і знайшов першу екзопланету.

1 грудня у Пуерто-Ріко повністю впав величезний радіотелескоп "Аресібо", який понад пів століття грав ключову роль в астрономічних відкриттях.

Про це повідомляє AP News.

Обсерваторія зруйнувалася після того, як на неї впав опромінювач антени. 900-тонна платформа приймача телескопа впала на тарілку рефлектора.

Національний науковий фонд США раніше оголосив про закриття обсерваторії "Аресібо": один з додаткових кабелів обірвався в серпні, в результаті чого на антені шириною 305 метрів утворилася тріщина. Потім на початку листопада обірвався головний кабель.

Ситуація приголомшила багатьох вчених, які до недавнього часу покладалися на один із найбільших радіотелескопів в світі:

"Це було схоже на гуркіт. Я точно знав, що це було. Я кричав, втратив контроль...У мене немає слів, щоб це висловити. Це дуже глибоке, жахливе відчуття", — сказав Джонатан Фрідман, який пропрацював 26 років старшим науковим співробітником в обсерваторії і досі живе поруч із нею.

Обсерваторія "Аресібо" — друга завбільшки в світі. Вона працювала 57 років. Діаметр дзеркала рефлектора становив 305 метрів. Радіотелескоп використовувався для спостережень за космічними об'єктами. У 1974 році саме з цього телескопа було відправлено зашифроване послання позаземним цивілізаціям в напрямку зоряного скупчення М13.

Нагадаємо, що вчені зафіксували на Сонці один із найпотужніших спалахів за останні три роки. Найбільше зростання активності вогняної зірки очікують ближче до середини 2025 року.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9008
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація