Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії будуть прослуховувати мобільні телефони офісних працівників

Розробники планую отримати висновок від ФСБ щодо дозволу користування системою як спецзасобом

У Росії створили систему, яка дозволить перехоплювати в офісі розмови співробітників по мобільних телефонах. Розробником системи є компанія InfoWatch, пише "КоммерсантЪ", з посиланням на джерела у IT-компаніях.

Розробники вважають, що таким чином роботодавці зможуть ефективно боротись із витоком конфіденційної інформації.

Видання зазначає, що система буде перехоплювати розмови по мобільному телефону, розшифровувати їх та за необхідності перекладати. Після чого система аналізуватиме розмову щодо передавання конфіденційної інформації.

Видання також наголошує, що створення такої системи підтвердила і власниця компанії-розробника Наталія Касперська.

"Планується, що апаратний пристрій, встановлений в компанії, буде інтегрований з ядром мережі стільникового оператора, щоб він став довіреної базовою станцією оператора стільникового зв'язку. Потім ця базова станція буде перехоплювати голосовий трафік з мобільних телефонів, що знаходяться в зоні її дії",- сказала вона.

Розробники зазначили, що роботодавцям буде рекомендовано вибірковий контроль за телефонними розмовами співробітників і лише за корпоративними телефонами.

Сама ж Касперська заявила, що її компанія планує отримати "висновок відповідних органів про те, що дане рішення не є спецзасобом для отримання негласного доступу", який видає ФСБ.

Експерти ж заявляють, що така система суперечить ст. 23 Конституції РФ, яка і гарантує недоторканність приватного життя та таємницю приватних телефонів.

Нагадаємо, 7 травня у Празі сотні активістів влаштували "коридор ганьби"  членам пропутінського байкерського клубу "Нічні вовки". Коли байкери проїжджали вздовж Вацлавської площі, люди з прапорами України, США, Євросоюзу і НАТО скандували "Ганьба!", "Геть окупантів!", "Валіза, вокзал, Росія!" та масово висловлювали зневагу, показуючи жест з середнім пальцем.

Пізніше, в Мережі з'явилося влучно змонтоване відео того, як цю подію, перекручуючи факти, висвітлює журналістка телеканалу Росія-24. Головна "героїня" ролика під час прямого включення з місця події говорить про те, що мотопробіг "вовків" був начебто дуже успішним і його навпаки підтримували багато жителів міста.

Залиште свій коментар

Вибір редакції