У Росії кібердружинники шукатимуть екстремістів за лайками в соцмережах

У Росії кібердружинники шукатимуть екстремістів за лайками в соцмережах

У Челябінську проти місцевого політика порушили кримінальну справу за перепост звернення "Правого сектору" / Фото: balkaninsight.com

За репост можна потрапити до тюрми.

Держдума Росії ухвалила законопроект, яким ввела тюремні терміни за публічні заклики до екстремізму, а також за фінансування екстремізму. Приводом для кримінальної статті може стати лайк чи репост-передруківка в Інтернеті. За це тепер змушуватимуть працювати на благо батьківщини або відсидіти за ґратами 5 років, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ще до прийняття депутатами законопроекту у Росії Інтернет уже обговорював страшні репресії в Мережі. Наприклад, у Барнаулі опозиціонера Дмитра Бичкова звинувачували у закликах до екстремізму за перепост картинки і коментар у соціальній мережі. На картинці були 2 патрони і підпис – "Єдиний аргумент, який готова чути влада, для іншого є ліберальні мітинги". У Челябінську проти місцевого політика порушили кримінальну справу за перепост звернення "Правого сектору". А у Москві до професора МГУ Вʼячеслава Дмитрієва прийшли з ФСБ і звинуватили в екстремізмі також за перепост тексту про можливий розвиток країни, неприємний для влади.

За такими екстремістськими проявами нині слідкують усі перевіряючі організації Росії. МВС, ФСБ та Роскомнагляд шукають небезпечне у ЗМІ. З серпня пильно читатимуть вільнодумних блогерів, яких нещодавно законом прирівняли до журналістів. А ще інакомислячих та екстремістів у Росії шукають тисячі добровольців. Нині до такої спецоперації хочуть долучити волонтерів-студентів. За небезпечним контентом в Інтернеті слідкують спеціальні пристрої та ціла армія найманців. Ось, наприклад, існує Ліга безпечного інтернету, в якій працюють кібердружинники і вони добровільно виявляють небезпечні сайти. Але які лайки чи репости вони вважають екстремістськими, чомусь у цій організації ТСН повідомити відмовилися.

Тисячі кримінальних справ очікувати не варто, усю Інтернет-спільноту не пересаджають, певен юрист організації, яка бореться за свободу інформації. 

Поки що російські користувачі безкарно тиснуть лайк і репостять усе, що їм спаде на думку. Бо ще не второпають, що новина про тюремний термін, - уже не з віртуального простору.

 

Нагадаємо, що раніше в Росії юзера ВКонтакте оштрафували за матюки в соцмережі

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник.

У Росії саджатимуть у в'язницю за лайк чи репост в інтернеті

У Росії саджатимуть у в'язницю за лайк чи репост в інтернеті

Повʼязані теми:

Наступна публікація