У Росії схвалили проект нового зорельоту "Русь"

У квітні 2009 року "Енергія" перемогла в тендері на розробку ескізного проекту корабля, який повинен бути представлений у Роскосмос до 30 червня.

Військові представники в Ракетно-космічній корпорації (РКК) "Енергія" схвалили ескізний проект перспективного російського космічного корабля "Русь". "Це було однією з обов'язкових умов перед поданням ескізного проекту на розгляд Роскосмосу", - повідомив представник корпорації, що побажав залишитися не названим.

У квітні 2009 року "Енергія" перемогла в тендері на розробку ескізного проекту корабля, який повинен бути представлений у Роскосмос до 30 червня.

Вимогами Роскосмосу передбачається створення кількох модифікацій корабля, призначених для польотів на земну і навколомісячну орбіту, ремонту космічних апаратів, а також для зведення з орбіти, що вийшли з ладу супутників і великих фрагментів космічного сміття.

Новий корабель планується використовувати і для космічного туризму. Базова модифікація корабля призначена для доставки на орбіту і повернення з неї екіпажу з шести чоловік і не менше 500 кг корисного вантажу при автономному існуванні до 5 діб.

На борту місячної модифікації повинні міститися чотири космонавта і до 100 кг вантажів при автономному польоті до 14 діб.

Вимогами Роскосмосу передбачено, що управління кораблем здійснюється одним пілотом. При старті екіпаж повинен випробовувати перевантаження не більше 4g (тиску чотирьох мас свого тіла), а при посадці в штатному режимі не більше 3g, йдеться в вимогах. Корабель розрахований на багаторазове (до 10 польотів у космос) використання. При цьому надійність не повинна опускатися нижче 0,995.

Льотні випробування нового корабля почнуться в 2015 році. За словами керівника пілотованих програм Роскосмоса Олексія Краснова, перші старти будуть проводитися з космодрому Байконур (Казахстан), а в подальшому запуски перенесуть на космодром Східний (Амурська область). Для проведення льотних випробувань нового російського космічного корабля "Русь" потрібні чотири дослідні зразки, повідомив раніше президент РКК "Енергія" Віталій Лопота.

Читайте також:

З Байконуру до МКС стартував сотий космічний корабель

Японський зонд доставив на Землю зразки, здобуті з астероїду

В австралійській пустелі приземлилася космічна капсула

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: