У Шотландії знайшли невідому раніше писемність

Різьблення на знаменитих піктських каменях містить раніше невідому писемність.

Група британських вчених на чолі з Робом Лі з Університету Екзетера встановила, що різьблення на знаменитих піктських каменях містить раніше невідому писемність. Робота вчених опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society A, а свої висновки дослідники коротко виклали телеканалу Discovery.

Пікти були найдавнішим народом (можливо, кельтського походження), що населяли північ Британських островів і в перші століття нашої ери часто воювали з римлянами. Згодом вони злилися зі скоттами в єдиний шотландський народ. У Шотландії виявлено безліч так званих піктських каменів - стел, покритих складним різьбленням. Серед найважливіших символів, що зустрічаються на цих каменях, - знаменитий кельтський хрест та зображення кельтських вузлів.

Учені проаналізували весь масив символів, що зустрічаються на піктських каменях, і прийшли до висновку, що різьба занадто інформативна, щоб бути просто орнаментом. Частота зустрічальності і повторюваності окремих символів дозволяє стверджувати, що різьба насправді містить якусь писемність. Вона ще не розшифрована, але дослідники впевнені, що написи зроблені піктською мовою, а не латиною, англосаксонською, норвезькою або якою-небудь з відомих кельтських мов.

Окремі символи, виділені вченими, нагадують різних тварин (собак, коней), предмети озброєння та домашнього господарства. Крім того, дослідники вважають, що і "кельтські вузли" (характерні "плетені" орнаменти) можуть містити певну інформацію, будучи, таким чином, якимось примітивним різновидом писемності.

Читайте також:

У Сибіру виявили новий вид людей

У Сирії знайшли свій Стоунхендж

На Тернопільщині спелеологи виявили кістки прадавніх тварин

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: