Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сибіру виявили корені древніх американців завдяки зубу, якому 14 тисяч років

У Сибіру виявили корені древніх американців завдяки зубу, якому 14 тисяч років

Знахідка є знаком "найглибшого зв’язку" між народами Євразії та Америки.

У Сибіру знайшли зуб, якому 14 тисяч років. Припускають, що він належав найстаршому з відомих близьких родичів корінних американців за межами Північної і Південної Америки.

Про це пише IFL Science.

Генетики з Інституту науки про людської історії ім. Макса Планка в Німеччині впорядкували геном 19 стародавніх людей, знайдених в 1970-х роках в районі озера Байкал в Сибіру. Люди жили протягом 10 тис. років, надаючи дослідникам детальну історію Євразійського степу від верхнього палеоліту до раннього бронзового століття. Вважається, що один з геномів, виділений з частинки зуба, виключно старий.

зуб Сибір
iflscience.com

Ґрунтуючись на радіо-вуглецевому датуванні інших останків, знайдених поруч з зубом, його вік становить близько 14 тис. років. Геном показав, що ця людина була чоловіком з такими ж генами давнього походження в Північній Євразії і Північно-Східної Азії, які були виявлені у сучасних індіанців, що робить його євразійським "двоюрідним братом" корінних американців, що живуть сьогодні.

Це дослідження показує найглибший зв'язок між сибіряками і першими американцями. Ми вважаємо, що це може пролити світло на майбутні дослідження про історію населення корінних американців.
автор дослідження Хе Ю

Все це вписується в загальноприйняту історію Америки. Ранні поселення людей в Америці були повними розбіжностей. Більшість дослідників вважають, що люди прибули на континент не раніше, ніж 23 тис. років тому. Традиційне пояснення свідчить, що популяція мисливців перетнула Берингову протоку сухопутним мостом, відомого як Берингія, який простягався від Сибіру до Аляски.

Одним з дивних відкриттів проекту стала присутність Yersinia pestis, сумнозвісних бактерій, відповідальних за чуму. Ізотопний аналіз одного із заражених людей раннього бронзового століття показує, що штам бактерії не був з цієї місцевості. Це вказує на те, що люди - разом з їх культурою, генетикою і патогенами - були дуже мобільні в цей час.

Поява древніх штамів Y. pestis, ймовірно, свідчить про мобільність на великі відстані в епоху бронзи. У майбутньому, з отриманням додаткових даних, ми сподіваємося більш детально визначити характер поширення чуми.
старший автор дослідження Йоханнес Краузе

Нагадаємо, археологи на неандертальській стоянці Абри-дю-Мара в долині річки Ардеш, що у Франції, знайшли нитку віком 50 тисяч років. Це доводить, що неандертальці уміли прясти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції