У Сибіру знайшли заморожені останки цуценяти віком 18 тисяч років

Дата публікації
Перегляди
97к
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Вчені не можуть визначити – це пес чи вовк.

На території Сибіру знайшли останки цуценяти, яким 18 тисяч років. Оскільки труп тварини перебував у вічній мерзлоті, то останки збереглися майже ідеально: із шерстю, молочними зубами, вусами, віями і носом.

Про це повідомляє Naked Science.

Вчені назвали цуценя Догором. Воно померло у віці двох місяців, але через що – невідомо. Перші тести ДНК, проведені фахівцями зі Шведського центру палеогенетики, не дали дізнатися, до якої тварини воно належить, – собаки, сучасних вовків, стародавніх вовків чи до їхнього загального древнього предка. Тому вивчення останків триває.

"У шведського центру найбільший в Європі банк ДНК всіх собак світу, але в цьому випадку вони не змогли ідентифікувати його з першої спроби. <...> Одна з причин, чому виникли труднощі, в тому, що це тварина саме того віку, коли відбувся поділ видів. <...> Вовк і собака розділилися як види 15-40 тисяч років тому", — розповів Лев Дален, професор еволюційної генетики.

Тим не менш, автори дослідження наполягають, що Догор — найстаріший собака із виявлених на сьогодні.

Нагадаємо, вчені знайшли найдавніше ДНК Скандинавії в початковій жувальній гумці. Житель територій сучасної Швеції викинув її в кам'яному столітті близько 10 000 років тому. Жуйка зроблена зі смоли берези і на ній досі є сліди зубів. Дослідники знайшли сліди двох жінок і чоловіка.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
97к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація