Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сибіру знайшли живі клітини мамонта

Учені можуть тепер клонувати доісторичну тварину.

У Якутії учасники міжнародної палеонтологічної експедиції "Яна-2012" виявили живі клітини мамонта.

"В унікальній місцевості на глибині близько 100 м нам вдалося знайти багатий матеріал для дослідження - це м'які і жирові тканини, шерсть, кістковий мозок мамонта", - розповів директор Музею мамонта Північно-Східного федерального університету Семен Григор'єв.

Експедиція проходила в серпні в Усть-Янському районі. У ній взяли участь фахівці з Росії, Кореї, США, Канади, Швеції та Англії.

"Результати експедиції будуть опубліковані в авторитетних наукових журналах. А докладний відеоматеріал можна буде побачити в наступному році на каналі National Geographic", - говориться в повідомленні ПСФУ.

Зазначимо, раніше якутські вчені разом з корейськими колегами заявляли про намір клонувати мамонтів. Однак багато хто не вірив в успіх операції, оскільки до цих пір не вдалося знайти живу клітину або цілу ДНК тварини.

Нагадаємо, в серпні минулого року в цьому ж районі були знайдені стародавній мамонт, бізон і кінь. А в червні 2012-го сербські шахтарі виявили в шахті біля села Костолак, недалеко від Белграда, на глибині близько 20 метрів, кладовище мамонтів.

Раніше вчені прийшли до висновку, що мамонти на території Берингии - північно-східного Сибіру, Чукотки і Аляски, вимерли 11,5 тис. років тому через різке похолодання на півночі і зміни степів на болота і тайгу на півдні регіону.

Залиште свій коментар

Вибір редакції