Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Словаччині знайшли частини унікального парового двигуна 18 століття

У Словаччині знайшли частини унікального парового двигуна 18 століття

Він доводить діяльність гірничодобувної промисловості у 18 столітті.

Близько 40 добровольців працювали під наглядом археологів, щоб дістати деталі унікального парового двигуна Поттера, який ж першим у своєму роді на європейському континенті.

Про це пише The Slovak Spectator.

Парова машина перебувала в шахті Альтандель у Новій Бані, вона використовувалася в 18 столітті. Матей Стік, експерт-асистент кафедри археології університету ім. Костянтина Філософського в Нітрі, сказав, що двотижневі дослідження послідували за торішніми знахідками археологів.

Його мета полягала в тому, щоб дослідити виявлену конструкцію і особливості, які доводять діяльність гірничодобувної промисловості у 18 столітті.

За два тижні нам вдалося розкрити всі розміри машинного відділення Поттера, близько восьми і 14 метрів. 
Матей Стік, експерт-асистент кафедри археології університету ім. Костянтина Філософського

Він додав, що кладка компактна, неушкоджена, розташована приблизно на глибині 30-40 сантиметрів під поверхнею землі.

Завдяки дослідженням вони можуть довести, що діяльність тривала не тільки у 18-му, а й в 19-му столітті. Усередині машинного відділення були знайдені підстави іншої конструкції, про яку досі не було жодних знань.

 

Всередині печі було багато плиток. Ми думаємо, що будівля була дерев'яною. У нього кам'яна фундаментна стіна, і всередині тривала інша виробнича діяльність.
кажуть експерти

Стік зазначив, що розміри самого машинного відділення були несподіваними. Будівля була більшою, ніж вони очікували. Їм вдалося знайти кілька цікавих об'єктів під час дослідження, кнопку видобутку, ймовірно, 19-го століття, трубу, різні залізні цвяхи і компоненти.

Паровий двигун служив для відводу води з шахти. Начальник Словацького гірського архіву в Банській Штявниці Петр Конечни сказав, що він був побудований Ісааком Поттером на шахті Альтандель в 1721-1722 роках.

Ісаак Поттер керував цією машиною разом зі своїми колегами з гірничодобувної промисловості, які отримали право добувати місцеві руди.
зазначив Петр Конечни

Проте, видобуток не був успішним, через кілька років машина була виведена з експлуатації.

Залишки унікальної машини повинні бути доступні публіці в майбутньому. Асоціація хотіла б побудувати народний музей під відкритим небом на місці, де виявили знахідку. Дослідники також хочуть побудувати точну копію машини, і у них є деякі ідеї про те, як використовувати будинок. Це повинні бути штаб-квартира гірського об'єднання і музейна виставка.

Нагадаємо, у Мехіко під час ремонту виявили залишки стародавнього ацтекського палацу. Він був під будівлею на площі Конституції, що розташована у центрі міста.

Залиште свій коментар

Вибір редакції