У Сонячній системі з'явився новий рекордсмен за кількістю супутників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кожен охочий може спробувати придумати імена відкритим космічним об’єктам.

Сатурн обігнав Юпітер за кількістю супутників. Довкола нього знайшли майже два десятки нових об'єктів – у підсумку в газового гіганта їх 82. І це б’є попередній рекорд Юпітера, довкола якого відкрили 79 небесних тіл.

Про це повідомили вчені з Інституту науки Карнегі, пише ABC.

"Було цікаво виявити, що Сатурн – справжній супутниковий король", - сказав один з відкривачів астроном Скотт Шеппард.

Втім Юпітер, найбільша планета нашої Сонячної системи, все ще має і найбільший супутник. Ганімед Юпітера майже вдвічі менший за Землю. Натомість два десятки нових супутників Сатурна зовсім крихітні, і мають діаметр у близько 5 км.

Шеппард і його команда використовували телескоп на Гаваях, аби виявити 20 нових супутників Сатурна за літо. Він припускає, що насправді їх ще більше, і близько 100 поки що невідомих дрібніших супутників обертаються навколо Сатурна.

Водночас за словами Шеппарда, астрономи наразі завершили інвентаризацію супутників розміром у 5 км навколо Сатурна і в 1,6 км навколо Юпітера. Для того аби побачити менші небесні тіла потрібні потужніші телескопи.

За словами Шеппарда, знайти маленькі супутники навколо Сатурна важче, аніж біля Юпітера, оскільки Сатурн розташований далі.

Тепер кожен охочий може запропонувати імена для нових об'єктів. Супутники мають бути названі на честь гігантів зі скандинавської, галльської або інуїтської міфології.

Нагадаємо, тривалий час науковці розмірковували над тим, що у Сонячній системі може існувати ще одна, Дев’ята планета. Проте насправді ця "планета" може бути чорною дірою, що сформувалася невдовзі після Великого вибуху. Детальніше про загадкове космічне тіло - у матеріалі ТСН.ua.

Відео З космодрому в Каліфорнії стартувала ракета Falcon 9

Ракета-носій доставить на орбіту три супутники зондування Землі. Загальна вартість проекту близько мільярда доларів. Це найдорожчий вантаж, який SpaceX будь-коли запускав на одному апараті.  

З космодрому в Каліфорнії стартувала ракета Falcon 9

Залиште свій коментар

Вибір редакції