У Сонячній системі знайшли нового кандидата в карликові планети

МАС офіційно визнає існування п'яти карликових планет.

Астрономи Чад Трухільо, Скотт Шеппард і Девід Толен виявили нового кандидата в карликові планети Сонячної системи.

Небесне тіло 2015 KH162 розташоване на відстані 9,3 мільярда кілометрів від Сонця (приблизно вдвічі далі Плутона). Діаметр карликової планети становить 400-800 кілометрів, повний оберт навколо світила вона здійснює за приблизно 500 років. Вперше 2015 KH162 помітили в травні 2015 року в сузір'ї Змії за допомогою телескопа Кека, розташованого на Гаваях. Астрономам було потрібно кілька місяців для уточнення отриманих даних.

Визначення планети, пропоноване Міжнародним астрономічним союзом, застосовується тільки до небесних тіл у Сонячній системі. Планетою вважається округле масивне тіло, яке очистило околиці своєї орбіти від великої кількості дрібніших тіл.

МАС офіційно визнає існування п'яти карликових планет. Одна з них (Церера) розташована в астероїдному поясі між орбітами Марса і Юпітера, інші (Плутон, Еріда, Макемаке і Хаумеа) — далі орбіти Нептуна. Найбільшою з них вважається Плутон.

Нагадаємо, що американські астрономи стверджують, що в Сонячній системі існує дев'ята планета, розміром з Нептун.

За даними вчених, вони виявили цю невідому планету шляхом математичного аналізу коливань, які відчувають безліч крижаних тіл із так званого Поясу Койпера – величезного простору за орбітою Плутона, де обертаються мільярди космічних тел.

Так, розрахунки показали, що планета обертається навколо Сонця на відстані 20 орбіт Нептуна. При цьому маса небесного тіла приблизно в 10 разів більше маси Землі.

Учені також відзначають, що через таку віддаленість від Сонця, планети не видно, а повний оберт навколо Сонця він робить за 10-20 тисяч років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: