У США дослідники знайшли мікропластик в організмах більшості хижих птахів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пластик потрапляє не лише до організмів китів і черепах.

У США нове дослідження виявило мікропластик у кишківнику 100% досліджуваних хижих птахів у Флориді, зокрема, у яструбів, скопа і сичів.

Про це пише IFL Science.

Вчені з Університету Центральної Флориди (UFC) проаналізували вміст шлунка 63 хижих птахів, що представляють вісім різних видів, і виявили велику кількість мікропластику у майже кожної особини. Загалом вони виявили майже 1,2 тис. шматочків мікропластику. Птахи були або мертві до прибуття в дослідницький центр, або померли протягом 24 годин після прибуття без їжі, споживаної в неволі. 

Сині і прозорі мікроволокна складали 86% всіх пластмас, інші мікрофрагменти - 13%, макропласти ставновили - 0,7%, а мікрокульки - 0,3%.

У Флориді трохи більше 60 видів хижих птахів - це не великий розмір вибірки, тому неможливо зробити будь-які чіткі висновки про те, наскільки широко поширена проблема в масштабах всієї країни або навіть штату. Проте, дослідники стверджують, що їхні результати ясно показують тривожну тенденцію.

Ці птахи є головними хижаками в екосистемі, і, змінюючи популяцію або стан здоров'я головного хижака, він повністю змінює всіх тварин, організми і місця проживання під ними в харчовій мережі.
провідний автор дослідження Джулія Карлін.

Відомо, що мікропластик накопичується у хижаків, які знаходяться вгорі харчового ланцюга. Пластик не розкладається і може передаватися від тварини до тварини за допомогою трофічного перенесення. Сам птах, можливо, не харчується мікропластиком безпосередньо, але він може бути у їхній здобичі, тому він накопичується в їхніх кишківниках.

Численні минулі дослідження документально підтвердили збільшення кількості мікропластика в організмі риб, морських птахів і морських безхребетних, але це перше дослідження, яке кількісно визначило присутність мікропластика у хижих птахів у Флориді.

Незвично, що нове дослідження показало, що хижий птах скопа, що харчується рибою, мав значно менше пластику в шлунково-кишковому тракті, ніж яструби, які харчуються наземними гризунами.

Нагадаємо, вчені виявили, що сотні тисяч тонн мікропластику можуть повертатися на берег разом з океанським бризом щороку. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції