У США кішки займуть гідне місце в генетичних дослідженнях, щоб лікувати хвороби людини

У собак легше виявляти гени різних хвороб.

Американські вчені вирішили відновити справедливість і дати кішкам гідне місце в генетичних дослідженнях, де на сьогоднішній день панують собаки і щури.

Для цього в Каліфорнії стартував проект "99 життів", в рамках якого планується дослідити геноми 99 домашніх кішок. Біологи сподіваються знайти загальні мутації, що визначають розвиток хвороб у кішок і людини, повідомляє lenta.ru, посилаючись на The Guardian. За словами авторів проекту, витоки цієї несправедливості йдуть на початок 2000-х років, коли після успішної розшифровки геномів людини, миші та пацюки спеціальна комісія Національного інституту здоров'я вирішувала, хто буде наступним у списку. Наступними стали собаки, адже в них набагато легше виявляти гени різних хвороб.

Проте до 2014 року руки дійшли і до кішок. Тепер вчені планують розширити базу для генетичних досліджень кішок. Будь-який власник тварини може брати участь в проекті, надіславши вченим зразок крові (чи тканин) свого вихованця. На дослідження одного генома потрібно 7500 доларів, і ці гроші вчені збирають у приватних осіб, заводчиків і виробників котячого корму. Поки вдалося зібрати кошти на 56 кішок.

Наукову цінність проекту пояснюють тим, що багато хвороб люди ділять саме з кішками. Полікістоз нирок, діабет другого типу, астма, прогресуюча атрофія сітківки у котячих дуже схожі на захворювання людини. Нарешті, варто згадати і ВИК (вірус імунодефіциту кішок), симптоми якого схожі з ВІЛ (вірусом імунодефіциту людини).

Нагадаємо, що померла у лікарні кішка раптово воскресла після повернення додому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: