У США офіційно почали випробування ембріональних клітин на людях

У клінічних дослідженнях американської компанії про безпеку лікування людей стовбуровими клітинами з'явилися перші пацієнти.

Американські медики почали перші офіційні випробування технології використання людських ембріональних стовбурових клітин на пацієнтах, що стало можливо після отримання дозволу з боку регулювальних органів.

Урядове Управління з контролю за якістю продуктів і лікарських препаратів США видало ліцензію компанії Geron на лікування ушкоджень спинного мозку за допомогою клітин.

Потенційно зародкові стовбурні клітини можуть бути перетворені на різні інші види, у тому числі нервові клітини. Завдання тестувань - перевірити безпеку такого лікування.

Клінічні дослідження проходитимуть у госпіталі в Атланті. Пацієнтам, які візьмуть у них участь, буде запропоновано двотижневий експериментальний курс лікування. Першим пацієнтом вже стала дівчина, яка була частково паралізована через травму спинного мозку.

Президент компанії Geron Томас Окарма у зв'язку з рішенням американської влади сказав: "Коли ми почали працювати зі стовбуровими клітинами людських ембріонів в 1999 році, багато хто передрікав, що пройде не одне десятиліття, перш ніж будуть дозволені випробування на людях".

Проте для повного прояснення, наскільки безпечна така терапія, знадобиться багато років кропітких тестів.

Компанія Geron, розташована в Кремнієвій долині в Каліфорнії, витратила 170 млн доларів на розробку методики лікування ушкодження спинного мозку за допомогою стовбурових клітин.

Під час дослідів на тваринах у паралізованих пацюків спостерігалося відновлення деяких рухових функцій. Разом з тим поки що не зрозуміло, чи допоможе таке лікування людям з пошкодженнями хребта.

У Сполучених Штатах щорічно близько 12 тисяч осіб отримують каліцтва, пов'язані з пошкодженням спинного мозку - найчастіше в результаті автомобільних аварій, падінь, вогнепальних поранень і спортивних травм.

Читайте також:

Вперше у світі дитині пересадили штучне серце

У Гарварді вперше штучно виростили печінку

Вченим вдалося штучно відновити нервові клітини

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: