У США п'ять біблійних фрагментів сувоїв Мертвого моря виявилися підробкою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для перевірки достовірності артефактів застосовується аналіз чорнила.

У США вчені після дослідження артефактів - сувоїв Мертвого моря - з'ясували, що "п'ять з них містять ознаки, що суперечать давньому походженню".

Про це пише Reuters.

Науковці та ЗМІ засумнівалися в достовірності фрагментів древніх рукописів у 2017 році напередодні відкриття музею вартістю $ 500 мільйонів, що почав роботу в листопаді.

Сувої Мертвого моря складаються з сотень манускриптів і тисяч фрагментів стародавніх релігійних текстів, написаних в основному давньоєврейською мовою і знайдених пастухами-бедуїнами на Західному березі річки Йордан в 1940-х роках. Манускрипти, створені майже 2.000 років тому, стали новим джерелом інформації про Біблію для вчених.

"Мої дослідження змогли підтвердити... високу ймовірність того, що, як мінімум сім фрагментів з колекції сувоїв Мертвого моря музею є сучасними підробками, але висновки про статус фрагментів, що залишилися ще належить зробити", - заявив Кіпп Девіс, експерт з сувоїв Мертвого моря з канадського Університету Трініті Вестерн, який був серед вчених, які досліджували фрагменти манускриптів.

Музей також відправив п'ять фрагментів сувоїв в німецький Федеральний інститут досліджень і випробувань матеріалів для аналізу чорнила.

Зазвичай при підробці стародавніх манускриптів написи наносяться на стародавні фрагменти пергаменту або шкіри, тому для автентифікації артефактів застосовується аналіз чорнила.

Фотогалерея У Дубаї відкрили Музей ілюзій, який розбурхує уяву (12 фото)

ВідеоУ Ріо-Де-Жанейро згорів найстаріший музей Бразилії з мільйонами експонатів

Пожежа спопелила найстаріший музей Бразилії. У будівлі зберігалися понад 20 мільйонів експонатів. Серед них цінні артефакти з різних країн, кістки динозаврів та метеорити. Що з цього вціліло, досі невідомо. 

У Ріо-Де-Жанейро згорів найстаріший музей Бразилії з мільйонами експонатів

Нагадаємо, що раніше у Львові показали, як реставрують найменшу в світі Біблію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції