У США розпочався експеримент з напилювання людської шкіри

Американські медики винайшли альтернативний спосіб лікування поранень та опіків - нова шкіра напилюється на тіло і виростає за тиждень.

Вчені з компанії Avita Medical розпочали у США перші випробування продукту під назвою ReCell.

Фактично це суспензія з клітин шкіри, яка розпилюється на тіло людини за допомогою аерозольного балончика і всього за тиждень на пошкодженій ділянці виростають декілька абсолютно природних на вигляд зовнішніх прошарків шкіри.

Новий спосіб лікування ран, переконані фахівці, набагато кращий, ніж трансплантація і навіть ніж штучні замінники шкіри.

Через опіки або поранення людина може втратити досить великий клапоть шкіри. Зазвичай в цьому випадку, щоб попередити інфікування і зменшити втрату крові, шкіру пересаджують з інших ділянок тіла або беруть у донора. У першому випадку це досить болюча процедура, друге ж може призвести до відторгнення чужорідних тканин і ще більших проблем.

"Шкіра в аерозольному балончику" всього за один тиждень дозволяє виростити із зібраних кліток шкіру, яка замінювати пошкоджену або знищену. До того ж, напилювана шкіра закриває беззахисний простір за лічені дні.

На початковій стадії біологи знімають з невеликої ділянки тіла тонкий верхній прошарок шкіри (завтовшки всього лише 0,15 міліметра). Гола ділянка виглядає як легкий опік з невеликою кількістю сукровиці.

Потім створюється суспензія, яку напилюють на потрібну ділянку. Клітки починають ділитися і поступово заповнювати простір. Вся процедура займає близько 30 хвилин. І її можна повторити кілька разів.

У грудні 106 пацієнтів з опіками другого ступеня випробують технологію ReCell на собі. Експерименти триватимуть протягом всього наступного року. Потім застосування цієї технології має схвалити Управління з контролю над харчовими продуктами і медикаментами США (FDA).

У разі позитивного результату ReCell, швидше за все, надійде в армійські госпіталі. А пізніше продукт стане доступний і для загального користування.

Читайте також:

Ліки від депресії виявилися "жіночою віагрою"

В Австралії розділили сіамських близнюків, котрі зрослися головами

Створено "синтетичний алкоголь" - без похмілля та шкоди для печінки

Американські вчені виростили пеніс для кроликів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: